TR
NİSAN 2014

1.3 MİLYAR TL'LİK PROJE DAHA ADI KONMADAN 4 KAT TALEP GÖRDÜ

DÜNYA / 23.04.2014 DAP Yapı, ismini İstanbul Marina olarak açıkladığı Kartal projesini mayıs ayında satışa çıkaracak. Fiyatların 200 bin TL'den başladığı projenin adı bile belli olmadan, aynı daireye 4 kişi adını yazdırıyor.

DAP Yapı 2012'de 1,3 milyar TL'ye ihalesini kazandığı Kartal'da denize sıfır 60 dönümlük arazide hayata geçireceği karma projenin ismi İstanbul Marina olarak açıkladı. 2 milyar TL ciro bekledikleri projede hafriyata başlandığını vurgulayan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Projeyi mayıs ayında satışa sunacağız. İlk kez adı bile belli olmayan bir projenin bu kadar yoğun talep gördüğüne şahit olduk. 20 gündür satışta olan projemizin satış ofisine her gün 100'ün üzerinde kişi geliyor. Aynı daireye 3-4 kişi isim yazdırıyor. Bu proje konut sektörüne büyük hareket getirecek" dedi. Suudi Arabistanlı bir grubun, projeden 300 konutluk bir bloku satın almak istediğini de vurgulayan Yılmaz, "Ancak biz İstanbul Marina'yı oturum için tasarladık. Yüzlerce konut verip, ikinci el ofis oluşturmak istemiyoruz. Bu yüzden onlara hayır cevabını verdik" diye konuştu.

Proje İçin 25 Bin Kişiye Soruldu
İstanbul Marina'yı tasarlarken, 25 bin kişiyle görüşüp, fikirlerini sorduklarını anlatan Yılmaz şöyle konuştu:"Projeyi insanların beklentilerini karşılayacak şekilde hayata geçirdik. Büyük teraslar yapıyoruz. 200 metrekarelik dairenin 60 metrekare terası var. 1+1'lerin bile teraslarını hayli geniş tuttuk. Projenin sahile 700 metre cephesi var. Deniz her yerden görülecek. İnsanlar çarşıyı gezerken bile denizi görecek; iyot kokusunu alacak. Ege tipi, İzmir'deki gibi bir mimari tasanmı benimsedik."

DAP Yapı projelerinin yüzde 27'sinin İstanbul ve yurtdışına sattıklarını vurgulayan Yılmaz, "Bugüne dek ağırlıklı satışımız yerli alıcıya yönelik gerçekleşti ama Kartal ve Taksim projelerimize yabancı alıcı ve yatırımcıdan ciddi talep olacak. İlk alanların çok kazançlı çıkacağı şekilde kampanya yapacağız. Kısa vadede yüzde 100, uzun vadede yüzde 300 prim yapacağını öngörüyoruz" şeklinde konuştu.

Ziya Yılmaz projenin ayrıntılarını ise şöyle anlattı: "İçinde, Anadolu yakasının en büyük özel hastanelerinden biri olacak. Ayrıca okul, ofis, konut, ibadethane, açık ve kapalı AVM'si olacak. AVM için markalara kiralamalar başladı. Henüz Türkiye'de olmayan markaları getireceğiz. Denize çok yakınız; hemen önümüzde Türkiye'nin en büyük mega yat marinası yer alacak. Deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı için pist yapacağız. 2 tane helikopter pisti olacak. Projenin içinden hızlı tren geçecek."

2014'te 7 Yeni Proje
2014 yılında toplamda 7 yeni projeye başlamış olacaklarını anlatan Yılmaz, "Genellikle karma konseptte projeler üreteceğiz. Bazılan rezidans ve home office olacak. Ofis projelerimizi çoğaltacağız. Çağlayan'da 3 adet ofis projesi. Maltepe'de bir rezidans, Kartal E-5 üzerinde bir rezidans, Taksim'de bir rezidans ve Kartal'da karma proje" diye devam etti.
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.04.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı