TR
TEMMUZ 2018

2 YILDA 4.600 KONUT TESLİM EDEN DAP, 5 YILDA 13 MİLYAR TL YATIRIM YAPACAK

NTV / 25.07.2018

DAP Holding 5 yıl içinde 13 milyar TL'lik yatırım hedefi koydu... Avrupa ülkelerinde de proje geliştirmeyi amaçlayan DAP Yapı, yakın gelecekte yurtdışına da açılacak...

2018’i yatırım yılı ilan eden ve bir haftada 2,9 milyar liralık ihale kazanan DAP Holding hedef büyüttü… Güçlü finansman yapıları sayesinde Türkiye için üretmeye, istihdam sağlamaya devam edeceklerini kaydeden DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Son 2 yılda 5 bine yakın konut teslim ettik. 5 yıl içinde 13 milyar TL’lik yatırım yapacağız” dedi.

En son Emlak Konut GYO’nun Nişantaşı ve Çekmeköy olmak üzere 2.9 milyar lira değerinde iki ihalesini kazanan DAP Holding, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu projelerin dışında, İstanbul ve İzmir’de 700 bin metrekarenin üzerinde arsa geliştiren DAP Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Güçlü finansman yapımız sayesinde Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceğiz. 5 yıl içinde 13 milyar TL’lik yatırım yapacağız” dedi.

YETERLİLİK KRİTERLERİ GELMELİ

Emlak Konut GYO’dan son dönemde İstMarina, Validebağ gibi proje ihaleleri alıp, İstMarina’yı bitirip teslim ettiklerine dikkat çeken Ziya Yılmaz, “Validebağ’ın 2019’da teslim etmeyi planlıyoruz. Şimdi de Nişantaşı ve Çekmeköy’de benzersiz projelere imza atıp erkenden teslim etmeyi hedefliyoruz. Amacımız daha da güvenli, etkili bir gayrimenkul sektörüne öncülük etmek. Bunun için de sektöre belli kriterlerin getirilmesi şart. Avrupa’nın tamamında 20-30 bin müteahhit bulunurken, Türkiye’de müteahhit sayısının 300 bin, sadece İstanbul’da ise 47 bin civarında. Sektöre girecek olan firmalara sermaye yeterliliği, iş bitirme yeterliliği ve teknik yeterlilik kriterleri getirilmeli” diye konuştu.

İKİ YILDA 4.600 KONUT TESLİM ETTİK

DAP olarak bu anlamda iş bitirme becerileri, erken teslimleri ve stratejik projeleri ile sektöre örnek olduklarına vurgu yapan Ziya Yılmaz, “Sadece son iki yılda 4.600’ün üzerinde teslimat gerçekleştirdik. Bu en az inşaat süreci kadar kıymetli, özenli bir konu. Yeterlilikten kastımız aslında bu. İlgili yeterlilikler oluştuğunda tüketicide de bazı yetersiz inşaat şirketleri yüzünden algı karışıklığı oluşmamış olacak” değerlendirmesinde bulundu.

HABABAM SINIFI’NA KOMŞU: VALİDEBAĞ KONAKLARI

İstanbul ve İzmir’de geliştirdiği arsaların büyüklüğünün 700 bin metrekareye ulaştığına dikkat çeken Yılmaz, “1.611 konut, ofis ve ticari alandan oluşan İstMarina’da teslimatlar neredeyse bitti. Geçen yıl İzmir projesine başladık. Ayrıca İzmir Mavişehir ve Çeşme'de de projeler geliştiriyoruz. İstanbul’da Beykoz, Pendik, Maslak ve Ünalan Mahallesi’nde de çalışmalarımız devam ediyor. Ertem Eğilmez’in unutulmaz filmi Hababam Sınıfı’na ev sahipliği yapan ve şu an da Hababam Sınıfı Müzesi olarak kullanılan Validebağ Korusu’nun içindeki binaya komşu durumdaki Validebağ Konakları ve Teras Kule’nin inşaatı da büyük bir hızla sürüyor” dedi.

2-3 YIL İÇİNDE YURTDIŞINA AÇILIRIZ

Dap Holding’in gelecek vizyonu hakkında da bilgi veren Ziya Yılmaz, “5 yıl sonra en az 10 bin çalışanı olan bir marka olmayı hedefliyoruz, en az 2-3 ülkede proje geliştirmeyi odağımıza aldık. Şu anda yurt dışında incelemelerimiz sürüyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde, proje geliştirmek istiyoruz. 2-3 yıl içinde markamızı yurt dışında taşımayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI’NDA 7 DÖNÜM PARK YAPACAĞIZ

Emlak Konut GYO’nun gerçekleştirdiği Nişantaşı ihalesine en yüksek teklifi Dap Holding olarak verdiklerini belirten Ziya Yılmaz, “İstanbul’un merkezindeki arazide ticaret ve konut alanları ile park alanları yer alacak. 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak. Arazinin bitişiğinde Ihlamur Kasrı Doğal ve Tarihi Sit Alanı bulunması dolayısıyla yeşil alan düzenlemesi de yapıldı. Bugünün değil, 50 yıl sonrasının yapılarını inşa ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz” dedi.

"Murat Kurum herkese moral oldu"

Bu anlamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Murat Kurum’un getirilmesiyle ilgili de yorumda bulunan Ziya Yılmaz, “Sayın Bakanımız Murat Kurum, sektörün içinden gelmiş, son derece enerjik bir isim. Konusuna son derece hakim, yetkin ve genç biri. Uzun yıllardır sektörün içinde olmanın avantajı var. Açıkçası, yeni bakanımızın Sayın Murat Kurum olması çevre ve şehircilik alanındaki tüm kesimlere büyük moral oldu, Allah utandırmasın” yorumunda bulundu.

  • BASINDA BİZ
  • 25.07.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı