TR
TEMMUZ 2023

200 MİLYON EURO’LUK PROJE HAYATA GEÇECEK

HÜRRİYET / 12.07.2023

BOĞAZ’IN YALILARINI ÇEŞME’YE TAŞIYOR

DAP Yapı, yalı konseptini İzmir Çeşme’ye taşıyor. 200 milyon Euro değere sahip denize sıfır projede 95 yalı ve yalı dairesi yer alacağını söyleyen DAP Holding Başkanı Ziya Yılmaz, “Her detayı nakış nakış işlenmiş, Akdeniz çanağının en nitelikli projelerinden birini hayata geçirmeyi hedefledik. İstanbul Boğazı ile özdeşleşen yalı konseptini Çeşme’ye taşıdık” dedi. PANDEMİ birçok alanda olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de köklü değişimlere yol açtı. Evden çalışma modelinin de yaygınlaşmasıyla Ege’ye talep arttı. Yazlık bölgeler artık 12 ay yaşanan yerler oldu, doğa ile iç içe az katlı konutlar öne çıktı. Tüketicinin taleplerini ve ihtiyaçlarını analiz eden DAP Yapı da İzmir Çeşme’de yeni konut yatırımı için düğmeye bastı. DAP Çeşme projesiyle yalı konseptini Çeşme’ye taşıyan şirket, 95 yalı ve yalı dairesinin inşasına başladı.

İKİ YILDA HAZIRLANDI

200 milyon Euro değere sahip proje için iki yıl hazırlık süreci geçirdiklerini söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Çeşme, İzmir’i İzmir yapan, Türkiye’nin en nitelikli sahil kasabalarından, Türkiye’nin en kıymetli tatil rotalarından biri. Çeşme’ye yakışan, her detayı nakış nakış işlenmiş; Akdeniz çanağının en nitelikli projelerinden birini hayata geçirmeyi hedefledik. Nihayetinde de İstanbul Boğazı ile özdeşleşen yalı konseptini Ege’nin maviliklerine taşımış olduk” dedi. Üç cepheden denizi gören yalıların yanı sıra 1+1, 2+1 ve 3+1’den oluşan ve tamamı deniz manzarasına sahip yalı dairelerinin yer aldığı DAP Çeşme, geniş peyzaj alanı, plajı ve yaz-kış kullanıma uygun tasarımıyla öne çıkıyor.

MARİNAYA KOMŞU

Projelerinin tasarımda Akdeniz mimarisinden esinlendiklerini dile getiren Ziya Yılmaz, “Bölgenin tarihi dokusu, kültürel zenginliği ve Akdeniz sahillerinin Avrupai lüks deneyimini, Çeşme’nin doğasıyla buluşturduk. Ulaşım anlamında İstanbul’a yakınlığıyla da öne çıkan DAP Çeşme, Çeşme Marina’nın hemen yanı başında olmasının yanı sıra tekneyle evinize ulaşım imkânı da sunuyor” diye konuştu.

YATIRIMLAR SÜRECEK

İzmir’e yatırıma devam edeceklerini belirten Ziya Yılmaz, “İzmir’de ilk projemizi Bornova’da hayata geçirdik, teslim ettik. Çeşme ikinci yatırımımız. Üçüncü adresimiz de Mavişehir olacak” şeklinde konuştu. İstanbul’da da yeni proje hazırlıklarının sürdüğünü söyleyen Yılmaz, Pendik’te büyük bir konut projesine başlayacaklarını ifade etti.

2 AYDA 8 BİN TALEP TOPLADI

PROJENİN yoğun ilgi gördüğünü belirten Ziya Yılmaz, iki ayda 8 binin üzerinde ön talep geldiğini dile getirdi. Yılmaz, DAP Çeşme’de evlerin 24 ayda teslim edileceğini de sözlerine ekledi.

DÖRT MEVSİME UYGUN TASARIM

MİMAR Gökhan Avcıoğlu ise projeyle ilgili şunları söyledi: “Yeşillerle donatılmış DAP Çeşme, yaşayanlara dört mevsim, 12 ay boyunca konforlu yaşam keyfi sunacak. Ege bölgesinin yerel mimari ve tasarım geleneklerinden esinlenen bir proje. Sahip olduğu teraslar, avlular ve havuzlar; konumlandırıldığı özel açıyla dış hayatla teması güçlendirirken, Ege’nin ve Çeşme’nin eşsiz doğasını içine alan kucaklayıcı bir dile sahip.” Üç cepheden denizi gören yalıların yanı sıra 1+1, 2+1 ve 3+1’den oluşan ve tamamı deniz manzarasına sahip yalı dairelerinin yer aldığı DAP Çeşme, geniş peyzaj alanı, plajı ve yaz-kış kullanıma uygun tasarımıyla öne çıkıyor.

  • BASINDA BİZ
  • 12.07.2023
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı