TR
ARALIK 2022

2023'TE 5 PRESTİJLİ PROJESİYLE SAHADA

MİLLİYET / 29.12.2022

2023 için yeni projelerini hazırladıklarını belirten DAP Holding Başkanı Ziya Yılmaz, Türkiye'nin geleceğine güvenle yatırıma ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

2022 yılını hem yeni yatırımları gündeme alarak, hem de çeşitli projelerinde başarılı sonuçlarla kapattıklarını belirten DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Cumhuriyet'in 100'üncü kuruluş yıldönümü olan 2023'e ise yeni projelerle giriş yapacaklarını ifade etti. Markalarının ekonomiye sağladığı katkıyı artırmaya devam ettiğini belirten Yılmaz, "Yatırımlarımıza ara vermeden, ülkemize güvenle devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl bir yandan Yeni Levent projemizde ikinci etabın inşaatını hızlandırırken, diğer yandan da Pendik, Ataşehir, Beykoz, Çeşme ve Maşukiye olmak üzere 5 yeni projenin çalışmalarına başlıyoruz" dedi. Yeni yılın kendileri açısından yatırımlara hız verdikleri bir yıl olacağını söyleyen Yılmaz, 2022'yi ise şöyle değerlendirdi: "Taahhüt edilen teslim süresinin 36 ay olduğu İstanbul Çekmeköy'deki Ormanköy projesini 24 ay gibi kısa bir sürede tamamlayıp teslim ettik. Ayrıca hem Türkiye'de hem de Avrupa'da tescilli hale gelen 'Sağlıklı Evler' konseptinin ikinci örneğini Nişantaşı Koru projemizde hayata geçirdik. 2023 yılında Nişantaşı Koru projemizin teslimlerini yapacağız. Yeni Levent'e de hızlı başladık. Burada da süresinden önce teslim etmeyi planlıyoruz.

" Köy de kuracak”

2023 için hazırladıkları 5 projeyi anlatan Yılmaz, daha önce çalışmalarını yaptıkları Pendik için ruhsat alımının sağlandığını söyledi. Ataşehir'de ultra lüks bir proje çalıştıklarını anlatan Yılmaz, Beykoz'da ise villa projesini hayata geçireceklerini söyledi. Çeşme’deki projeyle ilgili de bilgiler paylaşan Yılmaz, "DAP markasıyla Türk turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan Çeşme'de hayata geçireceğimiz projemiz denize sıfır, Çeşme'nin merkezinde, özel koyu olan, marinaya yürüme mesafesinde bir proje... Akdeniz çanağının en özgün projelerinden birini hayata geçireceğimizi şimdiden söyleyebilirim" dedi. Ziya Yılmaz, yanı sıra ise Maşukiye'de bir köy kuracaklarını, pandemi ardından değişen yaşam koşullarının en iyi örneklerinden biri olacağını ifade etti.

'Alım için doğru zaman'

Ziya Yılmaz, konut sektöründe mevcut piyasayı değerlendirirken, "Emtia fiyatlarındaki küresel artış nedeniyle inşaat maliyetleri düzenli bir artış eğiliminde, iki yılda bazı kalemlerde 6 bazılarında 10 kata varan artışlar var. Bu dönemde konut üretmek oldukça güç. En kısa zamanda biten konut projeleri bile 24 aydan önce bitmiyor. 24 ay sonrasının maliyetini bugünden öngörmek gerekiyor. Konut üreticisinin bu matematiği yapıyor olması, alıcının ise bu fiyatların 'fırsat' olduğunu görüyor olması lazım. Yıllardır şunu söylüyorum; 'konut almak için dün bitti, yarın çok geç. En doğru zaman bu zaman" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 29.12.2022
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı