TR
EKİM 2017

3.5 MİLYARLIK PROJEYLE İZMİR’E YELKEN AÇTI

SÖZCÜ / 22.10.2017

Konut satışında ve değer artışında öne çıkan İzmir’e rotayı kıran gayrimenkul geliştiricileri arasına DAP Yapı da girdi. 450 milyon liralık projeye başlayan firma, 3 milyar lira daha yatırım yapacak.

İstanbul’da geliştirdiği farklı gayrimenkul projeleriyle tanınan DAP Yapı, İzmir’e açıldı. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP İzmir adlı kentteki ilk projesi için çadır kurarak topraktan satışa başladıklarını belirterek, “Metrekaresini 8 ila 11 bin lira fiyatla satışa çıkmayı planlıyorduk. Ancak sürpriz yaparak yüzde 50 indirim avantajıyla 4 bin 500 liradan satışa açtık. Daire fiyatları 199 bin liradan başlıyor” dedi. Bornova’da hayata geçirilen projenin yüzde 30’unu indirimli sattıktan sonra fiyatları kademeli olarak yükselteceklerini ifade eden Ziya Yılmaz, “Peşin alımlarda yüzde 8 indirim uyguluyoruz. Yüzde 5 peşinatla 36 aya kadar şirket içinde senetle ödeme seçeneği var. Banka kredisiyle 120 aya kadar 0.99 faiz oranıyla vadelendirme yapılabiliyor” diye konuştu.

Yeni projeler Yolda
İzmir’de tek bir proje ile kalmayıp, arazi geliştirmeyedevam edeceklerini ifade eden Yılmaz, “Sadece İzmir’de önümüzdeki süreçte en azüç proje geliştirmeyi ve 3 milyar liralık yatırım yapmayı hedefliyoruz.Çeşme’de denize sıfır çok lüks bir konut daha geliştireceğiz” dedi. Konut fiyatartışında İzmir’in dünyanın 150 metropolü arasında sekizinci sırada yeraldığına dikkat çeken Yılmaz, şunları söyledi: “ İzmir hem konut satışında hemde değer artışında diğer şehirlerin önüne geçti. Turizmi, sanayisi ve ulaşımağı her geçen gün büyüyor. Geçtiğimiz yıl İzmir’e 24 bin kişinin göç ettiğinidüşünürsek şehre olan ilgiyi bir kez daha görmüş oluyoruz. İzmir’de vakitgeçirdiğinizde Türkiye’deki diğer şehirlerden ne kadar da farklı olduğunuanlayabiliyorsunuz. Bugün İstanbul’da yaşayanlara “Hangi şehirde yaşamakisterdiniz?” diye sorduğunuzda alacağınız ilk yanıt İzmir olacaktır.İzmir-İstanbul otoyolu 2018 sonunda tamamlandığında mülklerin değer artışıkatlanarak artacak.”

Tasarım Kütüphanesi ve sanat galerisi var
DAP İzmir, 31 -32 katlı iki bloktan meydana geliyor. 450milyon lira yatırım değerine sahip her biri balkonlu dairelerden oluşan proje707 konut ve ticari alanlardan oluşuyor. DAP İzmir’in içerisinde müzik odaları,sanat galerisi ve moda & tasarım kütüphanesinin yer alacağını belirten ZiyaYılmaz, “İzmir’in yerel mimarisiyle uyumlu, kent sakinlerinin benimseyeceği birproje tasarladık. En küçük dairenin balkonu 5 metrekare olacak. Her zamanolduğu gibi hem oturumcuların hem de yatırımcıların çok memnun kalacağı birfiyat politikası izliyoruz. Arsayı uygun bir fiyatla aldığımız için bu kadarcazip fiyatla çıkabiliyoruz. Projemizin konumlandığı bölge yakın gelecekteİzmir’in en değerli bölgesi haline gelecek ve yüksek prim yapacak” dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 22.10.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı