TR
NİSAN 2019

5. MERCEDES-BENZ BAHAR RALLİSİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SONLANDI

HÜRSES / 24.04.2019

Mercedes-Benz Türk'ün ana sponsorluğunda gerçekleşen Klasik Otomobil Kulübü'nün geleneksel Bahar Rallisinin beşincisi, iki günlük mücadelenin ardından sona erdi.

Klasik Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen, Mercedes-Benz Türk'ün de aralıksız olarak 5 yıldır ana sponsoru olduğu 5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi, 121 otomobil ve 276 katılımcıyla, 2 günlük rotanın ardından sona erdi. 20 Nisan 2019 Cumartesi günü Çırağan Palace Kempinski İstanbul'dan start alan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019, İstinye, Çubuklu ve Riva üzerindeki rotadan Şile'de ilk günü sonlandırırken; 21 Nisan 2019 Pazar günü Marmara Denizi'ne doğru yapılan yolculuk İSTMarina AVM'de son buldu. Rallinin ödül töreni ve "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu" ise 22 Nisan'da yine İstanbul Boğazı üzerindeki çarpıcı konumu ve 17. yüzyıla dayanan tarihi ile Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalma tek saray ve otel olan Çırağan Palace Kempinski İstanbul'un zarafeti eşliğinde gerçekleştirildi.

Mercedes-Benz Türk'ün aralıksız 5 yıldır desteğiyle gerçekleştirilen Bahar Rallisi'nde rotayı en iyi zamanda tamamlayarak dereceye girenler, ödüllerini görkemli bir tören ile aldılar. Düzenlenen ödül törenine, yarışmacıların yanı sıra Klasik Otomobil Kulübü yetkilileri ve Mercedes-Benz Türk yetkilileri katıldı.

Klasik Mercedes-Benz otomobillere ödüller

Yarışa katılan tüm Mercedes-Benz klasik otomobiller arasında düzenlenen "Mercedes-Benz Klasmanı'nda birincilik 1964 Model 230 SL aracıyla Elif Şakar ve Murat Şakar'ın oldu. Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan'ın ödülleri takdim ettiği klasmanda ikinciliği 1980 Model 280 SLC aracıyla Kıvanç Dündar ve Suat Ekmekçioğlu alırken, 1958 model SL 190 aracıyla Mehmet İrfan Keskin ve Memet Fatih Aykaz ise tüm Mercedes-Benz klasik otomobiller arasından üçüncü oldu.

Farklı kategori ve klasmanlarda birçok ödülün dağıtıldığı gecede, Mercedes-Benz Müzesi ve Mercedes-Benz Classic Center'a düzenlenen seyahatin hediye edildiği "Mercedes-Benz Kupası" özel ödülünü ise 1958 model SL 190 model aracıyla Mehmet İrfan Keskin ve Mehmet Fatih Aykaz aldı.

Kadın katılımcı rekoru bir kez daha kırıldı

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019'a katılan 121 otomobilde toplamda 112 kadın pilot, co-pilot ve katılımcılar yer alarak, Türk otomobil sporlarında en yüksek kadın katılımlı klasik otomobil rallisi rekoru bir kez daha Bahar Rallisi'nde kırıldı.

  • BASINDA BİZ
  • 24.04.2019
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı