TR
OCAK 2022

5 YILDA 35 MİLYAR TL YATIRIM YAPACAK

MİLLİYET / 12.01.2022

Dap Yapı'nın güçlü bir öz sermaye yapısı olduğunu belirten Dap Holding Başkanı Ziya Yılmaz, 5 yılda 35 milyar liralık yatırımı hayata geçireceklerini söyledi.

Dap Yapı, 2022 yılından itibaren başlattığı 5 yıllık iş geliştirme projeksiyonunu duyurdu. Buna göre, bu süreçte 35 milyar liranın üzerinde yeni proje yatırımı planlanıyor. Bu projeler, İstanbul ve İzmir’de hayata geçirilecek. Nitelikli konut arzı konusundaki açığa dikkat çeken Dap Holding Başkanı Ziya Yılmaz, konut geliştirdikleri bölgenin beklentilerini analiz ederek buna göre üretim yaptıklarını vurguladı. Şirketin güçlü öz sermaye yapısı ile istikrarlı büyüdüğünü ifade eden Yılmaz, "Bölgenin arz talep dengesini, insanların ihtiyaçlarını analiz ediyoruz. Bu sayede güzel havada da puslu sisli havada da büyümeye devam ediyoruz" dedi. Bu kapsamda geliştirdikleri 'sağlıklı konut' konseptine dikkat çeken Yılmaz, insanların alçak katlı, yeşili içinde barındıran, şehrin merkezinde projeler isteğinin olduğunu dile getirdi. Yılmaz, "2018 ve 2019 arazi geliştirme dönemlerimizdi. İzmir’de Mavişehir ve Çeşme'de üç büyük araziyi portföyümüze eklemiştik, İstanbul’da ise Beykoz ve Pendik'te de arsa stokumuz bulunuyor. Bunlara Levent'te, bölgenin en büyük projesi olacak yeni yatırımımızı da eklediğimizde, DAP markası olarak kendimize 5 yılda 35 milyar liralık yatırım hedefi koyduk" dedi.

'Bugün daha hesaplı'

2021 yılında Çekmeköy'de Ormanköy ve Nişantaşı Koru projelerinin Emlak Konut GYO projeleri içinde hasılat şampiyonu olduklarını belirten Ziya Yılmaz, insanların hem yeşil alana yakın hem de şehrin içinde olan; az katlı, bahçeli, geniş balkonlu 'sağlıklı evler'e ciddi bir talep oluşturduğunu ifade etti. Nitelikli konut ihtiyacının yüzde 300 arttığını anlatan Ziya Yılmaz, "Artan konut maliyetlerine karşı konut fiyatları geriden geliyor. Bugün konut alan, gelecek aya kıyasla yine daha uygun fiyatla konuta erişmiş olacak" dedi. Ziya Yılmaz, İstanbul’daki Ormanköy projesinde yılın ilk yarısında teslimlere başlayacaklarını anlatırken, "2021'de de Nişantaşı Koru projesini hayata geçirdik, İstanbul Levent'te yer alan yeni projemiz için son hazırlıklarımızı yapıyoruz" dedi.

Maliyete hızlı çözüm formülü

Dünyada pandemi kaynaklı enflasyonist ortama ve artan emtia fiyatlarına dikkat çeken Ziya Yılmaz, demir, beton gibi pek çok kalemde yüzde 100'lerin çok üzerinde fiyat artışı meydana geldiğini söyledi. Maliyet hesabını yapabilmek adına her projelerini en hızlı şekilde tamamlamak istediklerini kaydeden Yılmaz, "Çekmeköy projemizde sözleşmede 36 ay taahhüdümüz vardı. 18 ayda hayata geçirdik. Projelerimizi en kısa sürede bitirmek istiyoruz" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 12.01.2022
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı