TR
EYLÜL 2014

500 KONUTU ARAP YATIRIMCIYA TANITTI

AKŞAM / 23.09.2014 DAP Yapı, İstMarina'nın ilk etabındaki 1000 konutun 950'sini 45 günde sattı. Şimdi sırada Dubai'de Arap yatırımcıya tanıtılan 500 konutluk ikinci etap var.

DAP Yapı'nın Kartal sahilinde inşa ettiği İstMarina projesinin 500 konutluk ikinci etabı Dubai Cityscape Global 2014 Fuarı’nda “Körfez” yatırımcılarına tanıtıldı. İstMarina’nın ilk etabındaki bin konutun 950’sinin 45 günde satıldığını söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 500 konutluk ikinci etabın da Dubai Cityspace Fuarıyla birlikte satışa sunulduğunu, helikopter pisti, marinası, oteli, hastanesi bulunan içinden hızlı tren de geçen projenin Arap yatırımcı tarafından ilgiyle karşılandığını ifade etti.

Yabancıya Satış Yüzde 53 Arttı
Yılmaz, 2014’te yabancıların Türkiye’deki konut alımında geçen yıla kıyasla büyük artış yaşandığını belirterek şu bilgileri verdi; “Geçen yıl ilk 5 ayda yabancılara 4 bin 451 konut satılırken, bu yıl ilk beş ayda bu rakam 7 bine ulaştı. Bu, yüzde 53’lik artış demek. Türkiye’den en çok gayrimenkul alanların başında Orta Doğu geldi. Araştırmalara göre, Türkiye’deki konut fiyatları bir süre sonra dünyadaki metropollerle eşitlenecek.”

Yılmaz’ın verdiği bilgilere göre sahile 500 metre cephesi olan, Prens Adaları manzaralı İstMarina’da farklı olarak helikopter pisti ve marinada bulunuyor. 1463 konutun bulunduğu projede metrekare fiyatları 5 bin ila 9 bin dolar arasında değişiyor.

Kartal Anadolu’nun Boğazı
“Boğaz Hattı Avrupa Yakası için ne ifade ediyorsa, Anadolu Yakas’ında da Kartal-Maltepe hattı aynı önemi taşıyor” diyen Yılmaz, sahil şeridinde yapılan düznlemelerin bölgenin değerini artırdığını ifade etti. Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’yle İstanbul için, uluslar arası ilgi odağı bir iş ve yaşam merkezi oluşturduğunu savunan Yılmaz, “İstMarina projesi ise tüm bu oluşumların odağında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Konut Parası Kasaya Girdi
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’da 1463 konuttan oluşan projede 600 konutun satış işleminin tamamlandığını ve paranın kasaya girdiğini söyledi. “İnşaat sektöründe durgunluk dönemi” görüşüne katılmadığını belirten Kurum, “Satış sıkıntısı yok. Aksine rakamlar geçen yılın üzerinde. İstMarina’da da inşaat başlamadan projenin çoğu satıldı”
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.09.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı