TR
MART 2013

HİTİTLERDEN ESİNLENDİ VAZO KULE'Yİ TASARLADI

POSTA / 29.03.2013

Dalga Kule, Tango Kule gibi projeleri yapan DAP Yapı, Hititlerden esinlenerek tasarladığı Vazo Kule'yi satışa çıkardı. 178 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan projenin 30 ayda tamamlanması hedefleniyor.

DAP Yapı'nın, Hitit mimarisinden esinlenerek tasarladığı Vazo Kule, satışa çıktı. Dalga, Burgu, Tango gibi ilginç mimari tasarımlarıyla dikkat çeken DAP Yapı, yeni projesinde Hititlerden kalan 'İnandık Vazosu'ndan esinlendi. 3 kuleden oluşan Vazo Kule'de birbirinden bağımsız 300'ü rezidans, 100'ü home ofis olmak üzere 400 bölüm bulunuyor. Maltepe Dragos'ta yükselen projede, isteyenler evlerini otel konseptinde işletilmesi için kiraya verebilecek. Hotel işletmesi Birleşik Arap Emirlikleri merkezli grup Rotana'da olacak. 179 binden başlayan fiyatlarla satışa çıkan projenin 30 ayda teslim edilmesi hedefleniyor. 150 milyon liralık yatırım bedeli olan projenin daha önce satışa sunulan tek blokluk kısmının yüzde 56'sı satıldı.

Şimdiden Avrupa’ya Sattı

Projenin lansman toplantısında konuşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, projenin fiyatlarının değişeceğini söyleyerek, "Şu anda metrekare fiyatlan 3 bin 970 lira ile 6 bin lira arasında değişiyor. Fiyatlar zamanla artacak" dedi. Şimdilik toplu satış yapmadıklarını anlatan Yılmaz, "Avrupa'dan birçok ülkeye satış yaptık" diye konuştu. Rotana'yla geliştirdikleri otel konseptini 81 ile yayma planlarının da olduğuna değinen Yılmaz, fırsat çıkması halinde terör sorunun bitme aşamasına geldiği Doğu bölgelerine yatırım yapmayı istediklerini ifade etti.

Manzaraya Engel Olmayacak

Maltepe sahilinde yapılacak olan ve 1 milyon 200 bin metrekare toplam büyüklüğe sahip Maltepe Rekreasyon Alanı, Vazo Kulenin yatırım değerini artırıyor. Ayrıca Vazo Kule projesinin hemen yanında, İstanbul Müzeler Müdürlüğü gözetiminde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nce sürdürülen arkeolojik kazılarda Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılarına ulaşıldı. Kazı alanı, imara uygun olmadığı için Vazo Kulenin önü yapılaşmayla kapanmayacak ve değerini yıllarca muhafaza edecek. Projenin hemen önündeki bu alan, üniversite ve kampüs alanına çevrilecek.

Spor Tesisi Zinciri Kuracak

Gelecekle ilgili planlamalarına da değinen Yılmaz, şunları anlattı: "Royal Towers'ta 20 milyon liralık yatırımla 5 bin metrelik sosyal tesis yaptık. Bunu zincir haline getirmeyi hedefliyoruz. 40 tesise ulaşarak 2 bin kişiye istihdam sağlayacağız. İlkini Dragos'ta açacağız. Z ofis projemizin arkasında 150 ünitelik yeni bir projeye de başlayacağız. Ayrıca Dragos'ta Vazo Kule'nin yanında 30 katlı tek kulelik farklı bir mimariyle yeni bir projeye başlayacağız. Bunları 2013 yılı içinde paylaşacağız."

  • BASINDA BİZ
  • 29.03.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı