TR
ARALIK 2013

ÜLKEMİZİN GÜNDÜZÜ DE GECESİ DE GÜZEL OLSUN

POSTA / 12.12.2013

Orijinal mimari anlayışıyla standart dışı tasarımlara sahip binalar inşa eden DAP Yapı, dış cephelere eklediği 'ışıklandırma' fonksiyonuyla sektörde yeni bir dönem başlattı. Şirket, Anadolu Yakası'ndaki kulelerini, Boğaziçi Köprüsü'nden aldığı ilhamla ışıklandırdı.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Yurtdışından gelen misafirlerimi Boğaz'da yemeğe götürdüğümde, onları Köprü'yü görebilecekleri şekilde oturtup manzaranın büyüsüne kapılmalarını keyifle izliyordum. Aynı görselliği kendi binalarımıza da uygulamak istedim. Artık sadece gündüz değil, gece karanlığında da ışıl ışıl parlayan projelerimizin, bölgenin silüetine katma değer sağlayacağını düşünüyorum. Ülkemizin gündüzü de gecesi de güzel olsun" dedi.

DAP Yapı'nın Anadolu Yakası'nda inşa ettiği Dragos Royal Towers, Royal Center, Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kule projeleri isimlerinden de anlaşılacağı gibi farklı mimarilerle hayata geçiriliyor. Yalnız ülke içinde değil yurtdışında da tanınıyor ve ödüle layık görülüyor.

İngiltere'de, Avrupa'nın en iyi gayrimenkul projelerinin seçildiği ödül töreninde, bu yıl en iyi mimari, gayrimenkul, iç tasarım ve yapı geliştirme kategorilerinde 26 ülkeden yüzlerce projeyle yarışan DAP Yapı, yarışmadan toplam dokuz ödülle döndü. Geçen yıl da, aynı yarışmada 5 bin 441 projeyle yarışarak, Yüksek Yapılar branşında birincilik ödülü kazanmıştı.

3 Milyon Dolarlık Bütçeyle Işıklandırılıyor

Projelerin ışıklandırılması için 3 milyon dolarlık bütçe ayrıldığını belirten Ziya Yılmaz, Maltepe'deki Royal Center ve Burgu Kule'de deneme yayınlarına başladıklarını söyledi. Milli ve dini bayramlarda özel temaların devreye alınacağını ifade eden Yılmaz, böylelikle kamuoyunun coşkusunu da paylaşmış olacaklarını aktardı.

  • BASINDA BİZ
  • 12.12.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı