TR
NİSAN 2015

"ADAM" EVLERE 5 BİN ÖN TALEP

HÜRRİYET / 17.04.2015 DAP Yapı - Adam Kule?

DAP Yapı'nın İstanbul Dragos'ta inşa edeceği adam görünümündeki Adam Kule için 5 bin ön talep geldi. Şirket Pendik'te de 1.5 milyar değerinde gayrimenkul projesi hayata geçirecek.

Farklı mimarideki projeleriyle öne çıkan DAP Yapı, İstanbul Dragos'ta adam görünümünde bir konut projesi inşa edecek. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Adam Kule adı verilen proje için yaklaşık 5 bin ön talep aldıklarını söyledi.

Projeyi kendilerine ve Tekel'e ait arsa üzerinde inşa edeceklerini belirten Yılmaz,"Rezidans, home-ofis ve sosyal yaşam alanlarından oluşacak ve bölgenin çehresini değiştirecek yeni projemiz Adam Kule bugüne kadar yaptığımız en orijinal tasarımlı bina olacak. Henüz tamtımı yapılmadan ön talep döneminde yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Ön satışlar devam ediyor" dedi. Kartal sahilde bin 467 konutlu İstMarina .projesinde inşaat çalışmalanna devam eden DAP Yapı, Burgu, Tango, Dalga ve Vazo Kuleler gibi farklı mimaride gayrimenkul projelerine imza attı.

1.5 Milyar Yatırım
DAP Yapı, Polisan Holding iştiraki, Polisan Yapı mülkiyetinde olan Pendik arsasıda 1.5 milyar lira yatırımla yeni bir gayrimenkul projesi hayata geçirecek. Taraflar İstanbul Pendik'teki 175 bin metrekarelik konut ve ticari alan imarlı arsa için anlaşmaya vardı. Pendik'teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir arsa daha olduğunu, ikisini bütünleştirip 220 bin metrekareye ulaşacaklarını belirten Ziya Yılmaz, "Sabiha Gökçen Havalimanı'nın etrafını, Florya'nın 8-10 yıl önceki eski haline benzetiyorum. Son yıllarda Pendik hayli gelişti. Burada TOKİ'nin yatırımları var, Emlak Konut GYO'nun arsaları var. İzmir Otobanıyla Anadolu'ya bağlanıyor. Yatırım açısından avantaj vadeden bir bölge. Yakın gelecekte rakamlar yükselebilir ve ilerde metrekare satış fiyatı 10 bin TL gibi rakamları görebilir" dedi. Yılmaz, Pendik projelerinde toplam 3 bin birim inşa etmeyi planladıklarını dile getirdi. DAP'ın yeni projesinde konutun yanında otel ve ofis alanları ile alışveriş birimleri de yer alacak.

Üniversite Kuracak
Eğitime verdikleri önemin altını çizen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Okul yaptırmayı milli bir vazife olarak addediyorum. Pendik'teki arsanın büyüklüğü bu imkanı verecek. Orada bir üniversite kurma düşüncemiz var. Kısmet olursa, içinde üniversite bulunan ilk projeyi hayata geçireceğiz. Sektörümüze hizmet edecek şekilde inşaat ve mimarlık-mühendislik branşlarına yönelik de olabilir, ihtiyaca uygun şekilde farklı branşlarda da eğitim verebilir" diye konuştu.
 
  • BASINDA BİZ
  • 17.04.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı