TR
OCAK 2013

ALİ BEY “BU İŞİ SEN GÖTÜR” DEDİ

POSTA / 19.01.2013

Şimdiye Kadar Zorladık

DAP Yapı, İstanbul Kartal'da Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) ait 64 bin metrekarelik arazinin ihalesini 1 milyar 335 milyon lira bedelle Ağaoğlu şirketlerinden Eltes İnşaat ile birlikte kazandı. DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, bugüne kadar yaptıkları Dragos Royal Towers, Burgu, Tango Kule, Z Ofis gibi projelerle mimarinin sınırlarını zorladıklarını, Kartal projesi ile sınır tanımayacaklarını kaydetti.

İlk Ortaklı Projemiz

İhaleyi birlikte kazandıkları Ali Ağaoğlu'nun sektörün duayenlerinden olduğunu belirten Ziya Yılmaz, "Ali Bey çok sevdiğim bir büyüğüm. İleriyi gören çok vizyoner bir kişi. O Oflu, Ben Sürmeneliyim. Karakter yapımız da uyuyor. Kendisinin inanılmaz iş yoğunluğu var. Bizim o bölgede projelerimiz olduğu için özellikle 'Sen bu işi al götür' dedi. Projeyi biz yöneteceğiz. Ali Bey'in de benim de ilk ortaklı projemiz " dedi.

Böylesi Dünyada Yok

Kartal sahil yolundaki arazinin denize sıfır olduğunu belirten Ziya Yılmaz şöyle dedi: “Bu arazinin bir benzeri dünyada yok. Burada konut, rezidans, ofis, alışveriş merkezi, açık çarşı, özel okul, otel, cami, hastane ve önünde marinası olan dev bir proje yapacağız. Sadece İstanbul değil, dünyada pek çok projeyi inceledim. İçinde bizimki gibi çeşitliliği barındıran, bu kadar büyük kapsamda başka proje yok."

Hedef Kaliteli Yaşam

Projenin konseptini çözerken öncelikle hedeflerinin insanlara kaliteli yaşam alanları sunmak olduğunu belirten Ziya Yılmaz, "Mimari estetiğe sahip yüksek binalar yapacağız ama hiçbir bina diğerinin manzarasını kesmeyecek. İnsanlar evlerinden çıktıklarında Bağdat Caddesi'ndeki gibi dolaşıp, açık çarşıda alışverişini yapacak. Kafede oturacak ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek " diye konuştu.

Kartal, Maslak'ın Önüne Geçecek

Projenin önünde Kadıköy Fenerbahçe'den Kartal'a, Yalova'ya kadar giden muazzam bir sahil olduğunu belirten Ziya Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: Maltepe-Kartal sahili 78 yıl içinde İstanbul'un gözde yerleri Zincirlikuyu-Maslak-Levent hattının bile önüne geçecek. Mesela Levent'ten yürüyerek denize inemezsiniz ama burada hemen sahildesiniz. Karşınızdaki Adalar manzarasına ise paha biçilemez."

2013’te 4 Yeni Proje

Ziya Yılmaz, Kartal'ın dışında 2013 içinde üç proje daha lanse edeceklerini söyledi. Yılmaz, "Maltepe'de iki. Çağlayandaki Z Ofis'in arkasında bir proje yapacağız. Çağlayanda 100 ofis olacak. Maltepe'dekilerden biri ofis diğeri rezidans olacak. Bunlardan birini ilk üç ay içinde ikincisini ikinci üç ayda lanse edeceğiz. Bu yıl toplam 4 projeyi satışa çıkarmış olacağız " dedi.

Türkiye'yi Temsil Edeceğiz

Türkiye'yi uluslararası arenada temsil edebilecek bir proje yaptıklarını belirten Ziya Yılmaz şöyle devam etti: "Bir proje düşünün ki deniz uçağıyla evinizin önüne kadar gelip inebiliyorsunuz. Tekne ile evinizin önüne yanaşabiliyorsunuz. Hedefimiz Türkiye'de hatta dünyada yapılmayanı yapmak. İstanbul'un en nadide eserlerinden biri olacak proje bittiğinde dünyanın birçok yerinden mimar, mühendis ve inşaatçı gelip inceleme yapacak.

'Alan Daha Çok Kazanacak'

Proje biter bitmez kazmayı vuracaklarını belirten Yılmaz şöyle dedi: "Projenin satış değeri 2 milyar lirayı bulur. İhaleyi 1 Ocak'tan önce aldığımız için projemiz (konutun yapılacağı arsanın metrekaresi 500 ile 1000 liranın üzerindeyse yüzde 18 olarak belirlenen) yeni KDV uygulamasından etkilenmiyor. ‘Kızımız güzel, isteyeni çok olacak' değeri de ona göre olacak. Biz kazanacağız ama alan daha çok kazanacak."

  • BASINDA BİZ
  • 19.01.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı