TR
AĞUSTOS 2018

BAKAN FIRSATI DUYURDU 1 SAAT İÇİNDE EV SATILDI

VATAN / 30.08.2018

Konutta 'kazanç kampanyası' hızlı başladı. Bakan Kurum'un kampanyayı önceki gün sabah saatlerinde duyurmasının hemen ardından satış ofisleri doldu, 1 saat içinde ev satışı yapıldı.

Gayrimenkul sektörünün indirimden düşük faize, kur garantisinden düşük peşinata kadar birçok avantaj sunduğu 'Türkiye İçin Kazanç Vakti' kampanyası hızlı başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un önceki gün gayrimenkul sektörünün tüm paydaşlarıyla birlikte sabah saatlerinde kampanyayı duyurmasının hemen ardından, öğlen saatlerinde ilk satışlar yapıldı.

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, kampanyanın açıklanmasının ardından hareketin başladığını belirterek, "Satış ofislerindeki hareketlilik yükseldi. Telefonlar kilitlendi, satış ofislerinin trafiği 4 kat arttı. Biz ilk gün öğleden sonra satış yaptık. Şu anda 3'er 5'er satışlar yapılıyor. Kampanya çok iyi başladı" dedi. Elmas, markalı konutlarda geçerli bu kampanyada tüm gelir gruplarına hitap eden konutların bulunduğunu da ifade etti.

Üyelik talebi bile geldi

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım da 'Türkiye için Kazanç Vakti' kampanyasının sektörden büyük destek gördüğünü belirterek, "Kampanyanın duyurulmasından hemen sonra Türkiye'nin birçok yerinden İNDER'e üyelik talepleri gelmeye başladı. Gelen taleplerin amacı kampanya ile konut satmaktan ziyade Türkiye ekonomisine yapılan saldırıya karşı oluşturduğumuz güç birliğine destek vermek içindi" diye konuştu.

Emlak Konut'tan 33 projeli destek

EMLAK Konut'un 33 projesi şöyle: Adım istanbul, Avangart, Avrupa Konutları, Avrupark Bahçekent, Avrupark Hayat, Başkent Emlak Konutları, Büyükyalı, Cer istanbul, Ebruli Ispartakule, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel istanbul, Gebze Emlak Konutları, İdealist Cadde, Karat 34, Koordinat Çayyolu, Körfezkent Çarşı, Köy, Kuzey Yakası, Merkez Ankara, Nevşehir Emlak Konutları, Nidapark istinye, Kayaşehir ve Küçükyalı, Niğde Emlak Konutları, Ofis Karat, Semt Bahçekent, Sofa Loca, Temaşehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Validebağ Konakları, Yeniköy Konakları.

300 proje katılıyor yatırımlar hızlanıyor

Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasına katılan projeler de belli olmaya başladı. Başta Emlak Konut GYO olmak üzere KONUTDER, GYODERve İNDER üyelerinin katıldığı kampanyada yaklaşık 300 markalı konut projesi yer alıyor. Birçok konut üreticisi de 31 Ekim'de son bulacak bu kampanyaya yetişmek için projelerine hız verdi. Örneğin Teknik Yapı ve Halk GYO'nun İzmir'de başlayacağı Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşım projesinin bu kampanya kapsamında satışa sunulması için çalışmalar hızlandırıldı.

Kampanyaya en büyük desteği Emlak Konut GYO veriyor. Emlak Konut GYO, kampanyaya 33 projede 12 bin konutla kampanyaya katılırken, projelerin satışlarında yüzde 25 stok şartı bulunuyor.

KONUTDER'in 11 üyesi kampanyayı destekliyor. KONUTDER üyelerinden Dap Yapı, Demir İnşaat, DKY İnşaat, Ege Yapı, EYG, Fer Yapı, Garanti Koza, Kuzu Grup, Nef, Solid ve Sur Yapı birçok projesiyle kampanyaya katılıyor. 112 üyeli İNDER'de yaklaşık 30 firma 100'ü aşkın projesiyle kampanyaya katılım sağlamaya karar verdi. Emlak Konut GYO'nun şartlarını kendi projelerine uyarlayan üyelerin bazıları taksitlendirmeyi kendi bünyelerinde yaparken, bazı üyeler anlaşmalı bankalarla 120 ay ve 0.98 faiz imkanı sunacak.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Validebağ Konakları projesiyle kampanyada yer aldıklarını belirterek, "Emlak Konut ile birlikte kendi gelirimizden fedakârlık ederek finans maliyetinin bir kısmını üstleniyoruz" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 30.08.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı