TR
NİSAN 2017

ÇADIRDA 10 GÜNDE 606 MİLYONLUK EV SATTI

SABAH / 13.04.2017 DAP Yapı tarihinde ilk defa yaptığı yüzde 25 indirimle çadırda konut sattı. 2017’nin ilk 3 ayında 700 milyon liralık ciro yapan şirket, 606 milyon liralık ciroyu çadırda gerçekleştirdi...

Gayrimenkul sektöründe başlatılan tarihi seferberlik hamlesini kurduğu çadırlarla devam ettiren DAP Yapı, rekor ciroya ulaştı. Şirket 10 günde 8 projesinde 606 milyon liralık konut sattı. Çadırda, Validebağ Konakları, Dalga Kule, Burgu Kule, Tango Kule, Vazo Kule, Adam Kule, Taksim Petek Residence, Teras Kule ve DAP Vadisi’nde yer alan konaklar, rezidanslar ve ofisler alıcı buldu. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ilk 3 ayda ise 700 milyon liralık ciro elde ettiklerini belirterek, "700 milyon liralık cironun 606 milyon lirasını 10 günde yaptık. Üstelik bunlar ağırlıkla 2.5-3 milyon liralık lüks konutlar" dedi. Kurdukları çadırda gece 3’e kadar satış yaptıklarını ifade eden Yılmaz, 700 milyonluk cironun 540 milyonunu Validebağ, 66 milyonunu da İstMarina’daki satışların oluşturduğunu söyledi.

Furya Başlattı
DAP Yapı
, çadırda satışı Ankara ve İzmir gibi illere de taşıma kararı aldı. Yılmaz, Validebağ’da kurdukları çadırda yoğun ilgi görmeleri üzerine "Çadır Furyası" başlattıklarını ifade ederek, "Diğer projeler için de talep geldi, Ümraniye’de bir çadır kurduk. Şimdi de Ankara ve İzmir’de de aynısını yapacağız" dedi.

800 Milyonluk Talep Geldi
Validebağ’da 550 milyon TL değerindeki 146 konutun satışını yapacaklarını kaydeden Yılmaz, Emlak Konut kampanyasıyla projede metrekare fiyatının 14 bin TL olduğunu, yaptıkları kampanyaların sektöre hareketlilik getirdiğini söyledi. Yılmaz, kampanya kapsamında sadece Validabağ Konakları’na gelen talebin 800 milyon lira değerinde olduğunu kaydetti.

İzmir’e 3 Yılda 3 Proje

Tüketiciye çok güzel imkânlar ve ulaşılabilir fiyatlarla konut sunduklarını ifade eden Yılmaz, bu şekilde satın alınacak birimin erişim kanallarını açtıklarını söyledi. Yılmaz, "Onun için biz durmuyoruz. Hemen önümüzdeki hafta yeni kampanyalar başlayacak. İzmir’deki projeye start vereceğiz. İstMarina’da kalan son daireleri satışa çıkaracağız. Teras projemizde lansman yapacağız. Beykoz’da bir projemiz var, eylüle yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Yabancı Ortaklık Teklifleri Alıyor
Bu yıl 1.2 milyar lira ciro hedeflerinin olduğunu kaydeden Ziya Yılmaz, "Beykoz projesi eklenirse 1.5 milyar lirayı bulur. Bir yıl içerisinde 10 milyar liralık iş hacmine çıkmayı hedefliyoruz" dedi. Yurtdışından önemli ortaklık teklifleri aldıklarını belirten Yılmaz, "Başta Körfez ülkeleri olmak üzere, Türki Cumhuriyetlerden ve Avrupa’dan müşterilerimiz oluyor. En son Çinli bir firma ortaklık teklifinde bulundu" diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 13.04.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı