TR

BASIN BÜLTENLERİ

DAP İZMİR’DE KABA İNŞAAT BİTİYOR; SIRADA MAVİŞEHİR VE ÇEŞME VAR!

  DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz: DAP İzmir’de kaba inşaat bitiyor; sırada Mavişehir ve Çeşme var!   Son iki yılda 4 bin 600 konutun teslimatını gerçekleştiren DAP Yapı’nın İstanbul dışındaki ilk projesi olan DAP İzmir’de blok yüksekliği 21’inci kata ulaştı. Kaba inşaatın DAP Yapı’nın güçlü finansal yapısı ve tecrübesi sayesinde hızla devam ettiğini belirten Ziya Yılmaz, “İzmir’in en güvenli binasını inşa etmek istedik. Bu nedenle temeli yerin 61 metre altına çektik. İzmir’e yakışanı yaptık… Yani yer üstüne yapacağız 21 kat kadar yerin altına indik. Fakat bu bizim hızımızı yavaşlatmadı.  Yılın son çeyreği itibarıyla her iki blokta da kaba inşaatı bitirip içerdeki ince işçiliklere başlıyoruz” diye konuştu.  

Geliştirdiği nitelikli projeler ile ulusal ve uluslararası alanda ödüllerin sahibi olan ve İstanbul’da on binlerce adet markalı konut üreten DAP Yapı, İstanbul dışındaki ilk  projesi olan İzmir’de kaba inşaatın son rötuşlarını yapıyor.

1+0’dan 3+1’e kadar alternatif dairelerin bulunduğu DAP İzmir projesinde kişiye özel ödeme seçeneklerinin yanı sıra düşük peşinat ve düşük taksitle Dap Yapı güvencesiyle senetle satış imkanı sunuluyor.

Lansman döneminde satış rekorları kıran DAP İzmir, 31 ve 32 katlı iki bloktan meydana geliyor. 450 milyon TL yatırımla gerçekleştirilen, geniş balkonlu, deniz manzaralı ve ferah dairelerden oluşan proje 707 konut ve ticari alanlardan oluşuyor.

DAP İzmir projesinde bloklardan biri 21’inci kat yüksekliğe, diğeri ise 17’üncü kata ulaştı. Eşsiz manzarasıyla hem deniz hem de kent manzarasına hakim olan ve 180 derece panoramik bir görsel şölen sunan daireleriyle şimdiden İzmir’in yeni simgelerinden birine dönüşmüş durumda. TEMELİ 61 METRE DERİNE İNDİRDİK

Ziya Yılmaz, İstanbul’daki DAP projelerinde olduğu gibi İzmir’de de deprem güvenliğini ön plana alarak son derece önemli bir işe imza attıklarını da belirterek şunları paylaştı: “Bu tarz projelerde 20 metrelik temel derinliği makul ve güvenilir kabul edilir. Ama biz deprem ülkesi olduğumuzun bilinciyle hareket ettik. İzmir’in en güvenli binasını yapmak istedik ve 61 metre kadar derine inmeyi başardık. Yani bir bina ölçüsü olarak örnek vermem gerekirse; 21 kat yerin üstüne yapacağımız kadar çalışmayı 21 yerin altına indirdik. Temeli bu şekilde attık. Otoparkı da yerin altına çektik. Bu sayede de yer üstünde daha fazla peyzaj, daha fazla çocuk ve sosyal yaşam alanı oluşturmuş olduk.”

700 BİN METREKARELİK YENİ ARAZİ GELİŞTİRDİK İstanbul ve İzmir’de topladıkları arsaların büyüklüğünün 700 bin metrekareye ulaştığına dikkat çeken Ziya Yılmaz, “Önümüzdeki 5 yılda bu 700 bin metrekarede 13 milyar liralık yatırım hedefimiz var. İzmir’e, DAP İzmir ile ‘merhaba’ demiştik, artık kendimizi burada ‘ev sahibi’ olarak görüyoruz. Burada iki yeni projeye daha hazırlanıyoruz. Çeşme’de özellikle denize sıfır önemli bir arazide benzersiz bir proje için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir diğer projemiz de Karşıyaka Mavişehir’de” diye konuştu.

Ziya Yılmaz, İstanbul’daki yatırımlarıyla ilgili ise şu bilgileri aktardı: “İstanbul’da Beykoz, Pendik, Maslak ve Ünalan Mahallesi’nde de çalışmalarımız sürüyor. Ertem Eğilmez’in unutulmaz filmi Hababam Sınıfı’na ev sahipliği yapan ve şu an da Hababam Sınıfı Müzesi olarak kullanılan binaya komşu durumdaki Validebağ Konakları ve Kartal’daki Teras Kule’nin inşaatı bitti. Şu an içerilerde ince işçilikler yapılıyor.” İŞİN ALTINDA ALANINDA UZMAN BİR EKİBİN İMZASI VAR

Ziya Yılmaz, DAP İzmir proje şantiyesindeki çalışmaların da tüm hızıyla sürdüğünü kaydederek, “Projedeki teslimleri Aralık 2020 diye açıklamıştık. İnşaat, her ay 4 kat 4 kat eklenerek büyük bir hızla yükseliyor. İnşaatın bu kadar hızlı ilerlemesinin altında sahayı iyi okuyabilen, sektör tecrübesi yüksek, deneyimli ve uzman bir ekibin imzası var. DAP İzmir Ailesi’ni bir an önce mutlu yuvalarına kavuşturmayı planlıyoruz” dedi.

SON 2.5 YILDA 4 BİN 600 KONUT TESLİM ETTİK DAP olarak bu anlamda iş bitirme becerileri, erken teslimleri ve stratejik projeleri ile sektöre örnek olduklarına vurgu yapan Ziya Yılmaz, “Sadece son 2.5 yılda 4 bin 600’ün üzerinde ev teslimi gerçekleştirdik. Bu en az inşaat süreci kadar kıymetli, özenli bir konu” değerlendirmesinde bulundu. Ziya Yılmaz, bu yıl ise Validebağ ve Teras Kule projelerini teslim edeceklerini, bir sonraki teslimlerin ise Dap İzmir olacağını vurguladı.

NİŞANTAŞI VE ÇEKMEKÖY İÇİN ŞİMDİDEN YOĞUN TALEP Hatırlanacağı üzere DAP Yapı, Emlak Konut GYO tarafından ihaleye çıkarılan Nişantaşı ve Çekmeköy arazileri için 2.9 milyar TL teklif vermiş ve her iki ihaleyi de kazanmıştı. Bu arazilerle ilgili yatırım planlarını da paylaşan Ziya Yılmaz, “Çekmeköy arazisi için oldukça şaşırtıcı, herkesin “Mutlaka burada yaşamam lazım” diyeceği bir proje olacak. Çekmeköy hem şehrin içinde hem doğal yaşamın merkezinde… Çekmeköy’le ilgili sürprizlerimiz olacak.

Nişantaşı’nın tarihi dokusuna, kültürüne sahip çıkabilecek bir projeden söz ediyoruz. Yeni trendleri barındıran, hayranlık uyandıran, yaşamak isteği uyandıran, 60 yıl sonra bile eskimeyecek bir proje olacak. İçinde çok sürpriz de barındıracak. Çağrı merkezimize şu ana kadar 15 binin üzerinde Nişantaşı ile ilgili talep geldi. Hepsi de lütfen satışa çıkmadan bize bilgi verin diye arıyor” şeklinde konuştu.

  • BASIN BÜLTENLERİ
  • BÜLTENİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı