EKİM 2018

DAP İZMİR'DE EZBER BOZAN BİR YAPIYA İMZA ATIYOR

GÖZLEM / 20.10.2018

Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP İzmir projesinde deprem güvenliği anlamında ezber bozan bir işe imza attıklannı söyledi, "Proje için 61 metre derine indik. Derdimiz en dayanıklı projeyi yapmak" dedi.

DAP Yapı'nın İstanbul dışında hayata geçirdiği ilk proje olan DAP İzmir projesinde an önemli aşama geride kaldı. Deprem güvenliği adına son derece önemli bir işe imza attıklarını söyleyen Yılmaz, "İzmir, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına tamamen birinci derece deprem bölgesinde. Biz nasıl İstanbul'daki projelerimizde önce güvenlik diyorsak, İzmir'de de aynı ciddiyetle hareket ediyoruz. Bu tarz projelerde 20 metrelik temel derinliği makul ve güvenilir kabul edilir. Ama İzmir'in en güvenli binasını yapmak istedik ve 61 metre kadar derine inmeyi başardık. Büyük bir maliyet gerektiren bir işe imza attık. Ama içimiz rahat, İzmir'e yakışanı yapıyoruz" dedi.

Erken teslim yapılacak

DAP İzmir proie şantiyesindeki çalışmaların da tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Yılmaz, "Kaba in şaatı Ağustos 2019'da bitireceğiz, bu zaman zarfında bir yandan ince işçilik devam edecek. Biliyorsunuz, projedeki teslim tarihini Aralık 2020 diye açıklamıştık Ancak teslim tarihini bir DAP geleneği olarak erkene çekiyoruz. Daha önceki projelerimizde yaptığımız gibi, DAP İzmir'i de erken teslim etmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Yılmaz, DAP İzmir'in yüzde 78'sinin satıldığı bilgisini de paylaştı. DAP Yapı olarak İzmir'e ilgilerinin artarak devam ettiğini söyleyen Ziya Yılmaz, kısa süre içinde İzmir'e dair yeni yatırım müjdeleri vereceklerini de vurguladı.

13 milyarlık yatırım

En son Emlak Konut GYO'nun Nişantaşı ve Çekmeköy olmak üzere 2.9 milyar lira değerinde iki ihalesini kazanan DAP Yapı, yatmmlanna hız kesmeden devam ediyor. Yılmaz, 2018'i yatınm yılı ilan ettiklerini, hedeflerinin 5 yılda 13 milyar liralık yatınm olduğunu vurguladı. İzmir'de de Mavişehir ve Çeşme'de iki büyük araziyi portföylerine eklediklerini hatırlatan Yılmaz, "Beykoz ve Pendik'te de arsa stoğumuz bulunuyor. İstanbul ve İzmir'de 700 bin metrekarenin üzerinde arsa geliştirdik" diye konuştu.

Kente yatırımlarının devam edeceği müjdesini veren Ziya Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Kentin potansiyeli oldukça yüksek. İzmir 2017 yılında dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ikinci şehir oldu."

Konuta yatırımın orta ve uzun vadede yüksek getirilere imza attığını da söyleyen Ziya Yılmaz, şunları anlattı: "Son 10 yıla, son 20 yıla baktığınızda Türkiye'de gayrimenkulun kazandırdığını hiçbir yatırım kazandıramadı. DAP İzmir'de metrekare satış fiyatı 4 bin 200 liradan başlamıştı. Şu an 8 bin 300 lira bandında seyrediyor. Daha bir yıl olmadan prim değeri ikiye katlanmış durumda."

İLK ALANLAR EN AZ İKİ KAT KAZANÇLI ÇIKIYOR

Konuta yatırımın orta ve uzun vadede yüksek getirilere imza attığını da söyleyen Ziya Yılmaz, şunları anlattı: "Son 10 yıla, son 20 yıla baktığınızda Türkiye'de gayrimenkulun kazandırdığını hiçbir yatırım kazandıramadı. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz bazı projelere bir bakalım. İstmarina'da metrekaresi 4 bin TL'den satışa çıkmıştık. Projenin son bağımsız birimlerini metrekare bedeli 14-17 bin TL aralığında verdik. Yani ilk alanlar yüzde 325 kazançlı çıktı. Teras Kule'deise satış fiyatı 5 bin liradan başlamıştı. Halihazırda bu projede de şu anki fiyatlar 9 bin 500 liraya yükseldi. En başta bu projeden konut alanlar, şimdi yatırımlarını ikiye katlamış durumda. DAP İzmir'de ise metrekare satış fiyatı 4 bin 200 liradan başlamıştı. Şu an 8 bin 300 lira bandında seyrediyor. Daha bir yıl olmadan prim değeri ikiye katlanmış durumda.

  • BASINDA BİZ
  • 20.10.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı