TR
TEMMUZ 2019

DAP İZMİR'İN EŞSİZ SEYİR MANZARASI 22'İNCİ KATA ULAŞTI

ÇAĞDAŞ / 26.07.2019

Son iki yılda 4 bin 600 konutun teslimatını gerçekleştiren DAP Yapı'nın İstanbul dışındaki ilk projesi olan DAP İzmir'de blok yüksekliği 21'inci kata ulaştı.

Kaba inşaatın DAP Yapı'nın güçlü finansal yapısı ve tecrübesi sayesinde hızla devam ettiğini belirten Ziya Yılmaz, "İzmir'in en güvenli binasını inşa etmek istedik. Bu nedenle temeli yerin 61 metre altına çektik. Yani yer üstüne yapacağız 21 kat kadar yerin altına indik. Yılın son çeyreği itibarıyla her iki blokta da kaba inşaatı bitirip içerdeki ince işçiliklere başlıyoruz" diye konuştu.

Geliştirdiği nitelikli projeler ile ulusal ve uluslararası alanda ödüllerin sahibi olan ve gayrimenkul sektörünün yanında Rotana markasıyla turizm ve İstmarina markasıyla AVM sektöründe da faaliyet gösteren DAP Yapı, İstanbul dışındaki ilk projesi olan İzmir'de kaba inşaatın son rötuşlarını yapıyor.

Ziya Yılmaz, DAP İzmir proje şantiyesindeki çalışmaların da tüm hızıyla sürdüğünü kaydederek, "Projedeki teslimleri Aralık 2020 diye açıklamıştık. İnşaat, her ay 4 kat 4 kat eklenerek büyük bir hızla yükseliyor. İnşaatın bu kadar hızlı ilerlemesinin altında sahayı iyi okuyabilen, sektör tecrübesi yüksek, deneyimli ve uzman bir ekibin imzası var. DAP İzmir Ailesi'ni bir an önce mutlu yuvalarına kavuşturmayı planlıyoruz" dedi.

1+0'dan 3+1'e kadar alternatif dairelerin bulunduğu DAP İzmir projesinde kişiye özel ödeme seçeneklerinin yanı sıra düşük peşinat ve düşük taksitle Dap Yapı güvencesiyle senetle satış imkanı sunuluyor.

180 DERECE PANORAMİK ŞÖLEN!

Lansman döneminde satış rekorları kıran DAP İzmir, 31 ve 32 katlı iki bloktan meydana geliyor. 450 milyon TL yatırımla gerçekleştirilen, geniş balkonlu, deniz manzaralı ve ferah dairelerden oluşan proje 707 konut ve ticari alanlardan oluşuyor. DAP İzmir projesinde bloklardan biri 21'inci kat yüksekliğe, diğeri ise 17'üncü kata ulaştı. Eşsiz manzarası ve gökyüzü bahçeleriyle hem deniz hem de kent manzarasına hakim olan ve 180 derece panoramik bir görsel şölen sunan daireleriyle şimdiden İzmir'in yeni simgelerinden birine dönüşmüş durumda.

TEMELİ 61 METRE DERİNE İNDİRDİK Ziya Yılmaz, İstanbul'daki DAP projelerinde olduğu gibi İzmir'de de deprem güvenliğini ön plana alarak son derece önemli bir işe imza attıklarını da belirterek şunları paylaştı: "Bu tarz projelerde 20 metrelik temel derinliği makul ve güvenilir kabul edilir. Ama biz deprem ülkesi olduğumuzun bilinciyle hareket ettik. İzmir'in en güvenli binasını yapmak istedik ve 61 metre kadar derine inmeyi başardık. Yani bir bina ölçüsü olarak örnek vermem gerekirse; 21 kat yerin üstüne yapacağımız kadar çalışmayı 21 yerin altına indirdik. Temeli bu şekilde attık. Otoparkı da yerin altına çektik. Bu sayede de yer üstünde daha fazla peyzaj, daha fazla çocuk ve sosyal yaşam alanı oluşturmuş olduk."

İSTANBUL'A 3.5 SAAT, ALAÇATI'YA 30 DAKİKA

İstanbul - İzmir otoyolu sayesinde iki şehir arasındaki ulaşımın 3.5 saate indiğini söyleyen Ziya Yılmaz, "İki şehir arasında kısalan yolculuk süresi, turizmin göz bebeklerinden Alaçatı ve Çeşme'ye 30 dakikalık mesafesi hem İzmir'in hem de bizim projemizin cazibesini artıran unsurlardan. Ege'nin incisi İzmir, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla göz önünde olacak bir şehir" diye konuştu.

SADECE TÜRKİYE'NİN DEĞİL, DÜNYANIN GÖZÜ İZMİR'DE

İzmir'in her geçen gün yükselen trendine dikkat çeken Ziya Yılmaz, ayrıca şunları söyledi: "Birçok sektörün faaliyet gösterdiği İzmir dünyanın en özel şehirlerinden biri. İzmir, bir süredir başta İstanbul olmak üzere orta ve üst düzey yöneticilerin daha fazla tercih ettiği veya yaşamak üzere iş fırsatlarını kolladığı bir şehir haline geldi. Beyaz yakalı göç alan şehirler sıralamasında en başa yükseldi. Yapılan araştırmalara göre her on yönetici adayından dördü İzmir'de iş aramaya başladı. İngiltere menşeili Knight Frank'ın 2017'de yaptığı bir araştırmaya göre; İzmir dünyanın 150 metropolü arasında değerlilik sıralamasında sekizinci sırada yer aldı. Turizm konusunda hem İzmir'in hem de bölgede yer alan diğer şehirlerimizin müthiş bir potansiyeli var"

  • BASINDA BİZ
  • 26.07.2019
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı