TR
ŞUBAT 2014

DAP, KARTAL'IN DEV PROJESİNE DUBAİ'DE LANSMAN YAPACAK

AKŞAM / 25.02.2014 Yaklaşık 2 milyar liralık Kartal projesinde ruhsatın birkaç hafta içinde çıkacağını söyleyen DAP Yapı’nın patronu Ziya Yılmaz, dev projeye Arap ülkelerinden yoğun ilgi beklediklerini ifade etti.

DAP Yapı'nın Kartal'da denize sıfır 60 dönümlük arazide hayata geçireceği dev projede ruhsatın birkaç hafta içinde çıkması bekleniyor. 1.3 milyar lirası ihale bedeli olmak üzere, projeye toplam 2 milyar liralık yatırım yapılması planlanıyor. Projenin tamamım DAP Yapı'nın yönettiğini, finansmanını da kendilerinin sağlayacağını belirten DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, "Her projenin finansmanını, bir öncekinin satışından sağlayarak finanse ederiz. Bu projenin finansmanı da hazır" dedi.

Yatırımcılar Gelecek
Projenin lansmanını önce İstanbul'da yapılacağını vurgulayan Yılmaz, "Ardından da Dubai'de bir lansman yapacağız. Arap ülkelerinden ciddi talep bekliyoruz. Üst düzey yatırımcılar lansmanımıza gelecek. Körfez ülkelerinin televizyonlarında projenin reklamları dönecek" diye konuştu.

Kartal projesinin isminin henüz netleşmediğini ifade eden Yılmaz, "Projeye İstanbul'u ve denizi çağrıştıran bir isim koyacağız. Çünkü projenin sahile 700 metre cephesi var. Deniz her yerden görülecek" dedi.

Günde 70-80 Ön Talep
Henüz satışa çıkmamasına rağmen Kartal projesine yoğun bir ilgi olduğunu anlatan Ziya Yılmaz, "Günde 70-80 ön talep geliyor. Biz burada ilk alanların çok kazançlı çıkacağı şekilde bir kampanya yapacağız. Projenin kısa vadede yüzde 100, uzun vadede yüzde 300 prim yapacağını öngörüyoruz" dedi.

10 yıla kalmadan Kartal-Maltepe bölgesinin yüksek prim yapmasının beklendiğini söyleyen Yılmaz, "Özellikle sahil bölgeleri çok kıymetlenecek. Kartal, İstanbul'un Anadolu'ya çıkış ve Anadolu'nun da İstanbul'a giriş kapısı olması bakımından çok önemli'diye konuştu.

İçinden Tren Geçen Proje
Dünyada içinde bu kadar unsur olan bir başka proje daha olmadığını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: "Projenin içinden hızteren geçecek, içinde, Anadolu yakasının en büyük özel hastanelerinden biri olacak. Ayrıca okul. ofis, konut, ibadethane, açık ve kapalı AVM'si olacak. AVM için markalara kiralamalar başladı. Buraya henüz Türkiye'de olmayan markaları getireceğiz. insanlar çarşıyı gezerken bile denizi görecek. Burada İzmir'i çağrıştıran bir mimari tasarımı benimsedik."

Asıl Hareket İkinci Yarıda
Yabancı yatırımcı nezdinde Türkiye'deki gayrimenkul fiyatlarının çok uygun hale geldiğini vurgulayan Ziya Yılmaz, "Öte yandan dövizdeki bu yükseliş iç piyasada dövizini bozdurup konut almak" şeklinde bir hareket yarattı. Ancak ben sektörde asıl hareketin 6'ncı aydan sonra başlayacağını, 2015'in ise sektör açısından çok çok daha verimli bir yıl olacağına inanıyorum" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 25.02.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı