TR
MART 2018

DAP, NİŞANI ALDI SIRA DÜĞÜNDE

YENİ AKİT / 22.03.2018

İhalenin pazarlık - açık artırma bölümünü içeren ikinci oturumuna katılan 6 firma arasında çekişmeli geçen açık artırmada en yüksek teklif veren, 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle DAP Holding şirketi olan Eltes İnş. Tesisat San. Ve Tic. A.Ş. & İstlife Yapı San. Tic. A.Ş. İş Ortaklığı oldu. Arazinin yeni sahibi olan iş ortakları 705 milyon 500 bin lirayı da Emlak Konut GYO’ya ödeyecek.

Kasra Komşu
Şehrin merkezindeki arazide, ticaret ve konut alanları ile park alanları yer alacak. 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak. Arazinin bitişiğinde Ihlamur Kasrı Doğal ve Tarihi Sit Alanı bulunması dolayısıyla yeşil alan düzenlemesi de yapıldı.

Neler Yer Alacak
Konut ve ticaret alanında yapılacak binaların kat sayısı 10, ticaret alanındaki yükseklik sınırı da 5 kat olarak belirlendi. Emsale esas inşaat alanı da toplam 26 bin 887 metrekare olarak hesaplandı.

Patron Mutlu
Nişantaşı ihalesini fazlasıyla önemsediklerini vurgulayan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Nişantaşı, DAP Yapı’nın misyonu için önemli bir lokasyondu. İstanbul’un kalbinde proje geliştireceğimiz için oldukça heyecanlıyız. Nişantaşı’nın kendine has atmosferi ve çekiciliğine kendi vizyonumuzu katarak oluşturacağımız eseri gözümde canlandırabiliyorum. Bir an önce çalışmalara başlayıp İstanbul’a ve Nişantaşı’na değer katacak bir yaşam alanı tasarlayacağız’’ mesajını verdi.

  • BASINDA BİZ
  • 22.03.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı