TR
OCAK 2014

DAP YAPI 2014'TE DE HIZ KESMİYOR

POSTA / 01.01.2014

Kâğıthane ve Kartal'da geliştirdiği projelerle dikkat çeken DAP Yapı, 2014'te de hız kesmeyecek. Konut ve ofis stokları tükenen DAP Yapı, 2014 yılının Nisan ayına kadar yedi yeni projenin tanıtımını gerçekleştirecek.

Konut sektöründe 2013 yılını hareketli geçiren firmalardan biri olan DAP Yapı, 2014 yılında da yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Kâğıthane'de gerçekleştirilen ofis ağırlıklı projelerle öne çıkan firma, 2014'de hızla hayata geçirecekleri konut, otel ve residence projelerinin tanıtımını yapmaya hazırlanıyor.

Ağaoğlu'yla Karma Proje

Geçtiğimiz dönemde Emlak Konut GYO'nun Kartal'da bulunan yaklaşık 60 dönümlük arsayı 1 milyar 335 milyon TL ile Ağaoğlu Şirketler Grubu ile hâsılat paylaşımı modeliyle satın alan DAP Yapı, burada Türkiye'nin en büyük karma kullanım projelerinden birini inşa etmeye hazırlanıyor.

Arsa üzerinde toplam 141 bin 896 metrekare inşaat alanı bulunuyor. Bunun 122 bin 271 metrekaresi konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekaresi Özel Sağlık Tesisi, 4 bin 501 metrekaresi Özel Eğitim Tesis Alanı ve 3 bin 509 metrekaresi ticaret alanı olarak yapılandırılacak.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Arsa metrekare olarak biraz pahalı olsa da çok güzel bir konumda. Burada konut, ofis, otel, residence, okul ve hastaneden oluşan devasa bir karma proje hazırlıyoruz. Ayrıca önünde oldukça kapsamlı bir yat limanı da inşa edilecek. Projenin içinde yer alacak olan hastane de Türkiye'nin en büyük Özel hastanelerinden biri olacak" diye konuştu.

YHT'nin İçinden Geçecek

Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı'nın da projenin içinden geçeceğini belirten Yılmaz, "Bu durumda diyebiliriz ki bu proje, içinden YHT geçen ilk proje olma özelliğine de sahip olacak. Proje içinde yer alacak AVM ise Türkiye'nin ilk denize sıfır AVM'si olacak. Bu projemizden 1.5-2 milyar TL civarında ciro bekliyoruz" dedi.

Proje Yağmuru Geliyor!

Kartal'da Ağaoğlu Grubu ile geliştirecekleri bu projenin 2014 yılı başlarında tanıtılacağını kaydeden Yılmaz, "Ayrıca yine Kartal'da ve Dragos'ta yeni konut projeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunlardan Kartal merkeze yakın olan proje residence olacak ve bir aksilik olmazsa yine Ortadoğuda cok önemli turizm gruplarından biri olan Rotana işletecek. Rotana'nın sadece Dubai'de 12 farklı otel ve residence işletmeleri mevcut. Bundan başka Avrupa yakasında, Çağlayan'da üç yeni ofis projesi için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu ofis projelerinde bizim 'bedava ofis sistemi'mizin yine yer almasını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

İstanbul'un kalbi sayılan Taksim'de de yeni bir proje geliştireceklerini ifade eden Yılmaz, "Taksim'de Rixos otelinin arkasındaki üç ayrı fabrikanın arazisini satın aldık. Burada yaklaşık 20 bin metrekare inşaat alanımız var. Otel ve residence konseptli bir proje yapmayı tasarlıyoruz. Daha önceki projelerimizde bulunan farklı mimari tasarımları burada da devam ettireceğiz. Proje tamamlandığında bal peteği görünümünde olacak. Bölgenin mimarisine uygun bir proje tasarlıyoruz" şeklinde konuştu.

Her Projede Erken Teslim

Geliştirdiği projelerini taahhüt ettiğinden erken teslim etmesiyle bilinen DAP Yapı, Centro Futura'yı 9.5 ayda, Royal Center'ı dokuz ayda, Şelale Village'i 11 ayda, Space Center'ı 16 ayda, Şelale Premium'u ise 14 ayda teslim etti.

2014 Geçen Yıla Göre Daha İyi Olacak

2014 yılının gayrimenkul sektöründe 2013'e göre daha iyi geçeceğini ifade eden Ziya Yılmaz, "Önümüzde yerel seçimler var ama ben bu konunun sektörü etkileyeceğini düşünmüyorum. Sadece 17 Aralık operasyonu nedeniyle yabancı, yatırımlarda bir nebze temkinli davranıyor, ortalık yatışsın diye bekliyoruz. Önümüzdeki yıl yedi yeni proje başlatacağız. Piyasanın kötü olacağını düşünsek bu projelere girmeyiz" dedi.

Stoklar Tükendi

İnşa ettikleri projelerin en az yüzde 30 prim yaptığını belirten Ziya Yılmaz, "Şu an elimizde neredeyse ofis ve daire kalmadı. Royal Center, Burgu Kule, Z Ofis ve Tango Kule projelerinde satışlar tamamlandı. Vazo Kule'nin rezidans kısmında satış oranı yüzde 70'lere geldi. Dalga Kule projesinde ise satış oranı yüzde 98'e, Bumerang Ofis'te yüzde 92'ye, İ Ofis'te ise yüzde 90'a ulaştı" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 01.01.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı