TR
KASIM 2014

DAP YAPI A KALİTE OFİSLERİ ÇAĞLAYAN'A TAŞIDI

DÜNYA / 28.11.2014 Kağıthane'nin Çağlayan bölgesini DAP Vadisi olarak ilan eden DAP Yapı, bölgeye içinde 932 adet A plus ofisin olduğu 6 projeyi götürdü. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 1950'lerde ticaretin merkezi Taksim-Osmanbey iken 74'te Boğaziçi Köprüsü'nün inşasıyla Mecidiyeköy, 80'lerde ise Merter ve Topkapı, 90'larda ise kentin çalışma ağının kuzeyde Maslak'a, doğuda ise Altunizade'ye kaydığını söyledi.

10 yıl öncesine kadar A kalite ofislerin ağırlıklı olarak Zincirlikuyu-Levent-Maslak hattında yer aldığını belirten Yılmaz, "Günümüzde ise kentsel dönüşümün gerçekleştiği Kağıthane konum avantajı sayesinde önümüzdeki yılların önemli bir iş ve ticaret merkezi olma yolunda ilerliyor. Çağlayan'da DAP Vadisi'ni hayata geçiriyoruz. Kağıthane'nin dönüşümüne imzamızı atıyoruz. Burada Z Ofis ile başladık. Bumerang, İ Ofis, A Ofis ve Y Ofisle devam ettik. Sırada S Ofis var. Yaklaşık 10 yıldır topladığımız, her biri eski fabrika arazilerinden geliştirdiğimiz arsalarda bugün 932 ofisin bir araya geldiği DAP Vadisi konseptini oluşturduk" diye konuştu.

3 Ofisin İnşaatı Bitti 3'ü Devam Ediyor
DAP Vadisi'nin, Çağlayan'da yaşamın tüm alanlarına temas edebilen noktada yer aldığını aktaran Yılmaz, ofislerin Avrupa'nın en büyük adliye binası olan Çağlayan Adliyesi'ne birkaç dakikalık yürüme mesafesinde, Mecidiyeköy, Şişli, Beşiktaş, Taksim, Zincirlikuyu, Levent, Maslak gibi merkezlere ise 5-10 dakika uzaklıkta, yeni Metro hattına ise, 100 metre mesafede bulunduğunu kaydetti.

İnşa ettikleri ofislerden Z Ofis, İ Ofis ve Bumerang'ın inşaat ve satışlarının bittiğini aktaran Yılmaz, "DAP Yapı bünyesi altındaki Caasa Gayrimenkul adlı şirketimiz kiralamalarını ve yönetimlerini üstleniyor. Y Ofis, A Ofis ve S Ofis'in inşaatları başladı; satışları ise halen devam ediyor" dedi.

Kendi Ödül Rekorunu Kırdı
DAP Yapı, bu yıl Londra'da düzenlenen Gayrimenkul Oskarları Yarışması'ndan 15 ödülle döndü. Ziya Yılmaz, "Geliştirdiğimiz projeler, Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödüllerini ülkemize kazandırdı. Geçen yıl da aynı yarışmadan 9 ödül getirmiştik. Bir anlamda, kendi rekorumuzu yenilemiş olduk" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 28.11.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı