TR
KASIM 2015

DAP YAPI ADAM KULE'NİN YARISINI LANSMAN ÖNCESİ SATTI

AKŞAM / 04.11.2015 DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, Adam Kule'nin ön talep döneminde yoğun ilgi gördüğünü ve lansman öncesi projenin % 47'sinin satıldığını açıkladı. Yılmaz, "Bu satışın da %30'u yabancılara yapıldı" dedi.

DAP Yapı Adam Kule?DAP Yapı yeni projesi Adam Kule’nin tanıtımını gerçekleştirdi. 8 katı home office, diğer 19 katı rezidans dairelerden oluşacak projenin 2017 yılının sonunda tamamlanıp yeni sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Projenin tanıtım toplantısında konuşan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz "Tüketiciye gösterdiğimiz özenin bir simgesi olarak geliştirdiğimiz son projemizi ‘insan’a ithaf ediyoruz. Henüz tanıtımı yapılmadan ön talep döneminde yoğun bir ilgi ile karşılaştık ve projenin yüzde 47’sini sattık" dedi. Yılmaz bu satışların yüzde 30’unun yabancılara yapıldığı bilgisini verdi.

Destan Yazmamız Lazım
Son seçim sonuçlarıyla birlikte artık önlerini görebildiklerine dikkat çeken DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, şöyle devam etti: "Bu yıl ilk kez üçüncü çeyreğe kadar lansman gerçekleştirmedik. Bunun sebebi geçirdiğimiz iki seçim dönemi. Koalisyon olacak mı olmayacak mı kimse kestiremedi, biz de kestiremedik. İnsanlar hayatlarında 1-2 defa konut yatırımı yapıyor. Dolayısıyla yatırım yapmadan önünü görmek istiyor. Bu nedenle sonuçlar bizi rahatlattı. Türkiye’ye güveniyoruz. Bu yüzden "durmak yok yola devam" dedik. Artık ekonomide yeni destanlar yazmamız lazım."

Korkulacak Bir Zam Gelmez
Yılmaz son dönemde konut fiyatlarının yüzde 30-40 artacağı yönündeki görüşlerle ilgili olarak, "Dolar ve eurodaki artış maliyetlerimizi artırdı. Zor bir sektördeyiz. Bu nedenle bir miktar zam gelebilir ama bu zam korkulacak bir seviyede olmaz" diye konuştu.

"Sektörün İçinden Bir Bakan Gelsin" Önerisi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Ziya Yılmaz, "Yeni kurulacak hükümette hesabını bilen, sektörün içinden ve geleceğini gören bir bakan istiyoruz" ifadelerini kullandı. İstanbul’da artık "dağ başında" denilen arazilerin bile yüksek fiyatlara satıldığına dikkat çeken Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: "Bize arazi lazım. Arazi sağlanırsa daha ekonomik konutlar geliştirebiliriz. Bu nedenle sektörü tanıyan bir bakan istiyoruz. Konut geliştiricilerin ucuza mal edip pahalıya satayım gibi bir derdi yok. Biz yüzde 5-10 kârlara iyi olarak bakıyoruz."

"Adam" En Özgün Projemiz
Adam Kule’nin bugüne kadar yaptıkları en orijinal tasarımlı bina olacağına dikkat çeken Yılmaz, "Adam şeklinde bir bina hayal ediyordum. Adam Kule için çok titiz davrandık" dedi. Yılmaz Türk inşaat sektörünün artık çok kaliteli işlere imza attığına dikkat çekti ve bazen yabancıların bu projelerin Türkiye’de gerçekleştiğine inanmakta zorluk çektiğini ifade etti.
 
  • BASINDA BİZ
  • 04.11.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı