TR
MAYIS 2015

DAP YAPI AĞAOĞLU ŞİRKETLERİNDEN ELTES İNŞAAT'I ALDI

VATAN / 06.05.2015 DAP Yapı, gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Eltes İnşaat'ı satın aldı. DAP Yapı, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Kartal'daki denize sıfır 60 dönümlük arsası için Aralık 2012'de yaptığı ihale sonucunda Eltes ile başladığı ortaklığı satın alma ile sonuçlandırdı.

Değişen Yapılar
2012'de yapılan ihaleyi 1 milyar 335 milyon liralık hasılat taahhüdü ile en yüksek teklifi veren DAP Yapı-Eltes ortaklığı kazanmıştı. İstMarina .projesi için el sıkışan Ağaoğlu ve DAP Yapı’nın ortaklık yapısı kısa süre sonra değişmişti. Geliştirdiği "My" konseptli projeleriyle tanınan ve Kartal'daki projede yüzde 51 hak sahibi olan Ağaoğlu şirketlerinden Eltes İnşaat’ın payı yüzde 0.50'ye düşmüş, DAP Yapı’nın payı yüzde 99.50'ye çıkmıştı.

İlk Proje Ortağımızdı
DAP Yapı Ağaoğlu Şirketlerinden Eltes İnşaat'ı AldıDAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "DAP Yapı olarak ilk proje ortaklığımızdı. Neticede sorumluluk bizdeydi ve başından bu yana süreci biz yönettik" dedi. Eltes İnşaat'ın gerçekleştirdiği projeler arasında, Ümraniye'de Eltes Güneşi ve Eltes Gold, Ataşehir'de 285 dönümlük arazi üzerinde yaklaşık 3.000 konut ve Ağaoğlu'nun Ümraniye'deki business oteli bulunuyor.

Ali Ağaoğlu, satış ile ilgili şu açıklamayı yaptı: "Eltes 5 yıldır atıl duran bir şirketti. Şirketin iş bitirme oranı oldukça fazla. Ziya Bey yakın dostumdur, kendilerinden böyle bir talep gelince sattık. Her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.
 
  • BASINDA BİZ
  • 06.05.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı