TR
MART 2013

DAP YAPI- ELTES İNŞAAT PROJE ORTAKLIĞI

POSTA / 14.03.2013

DAP Yapı ve Eltes İnşaat'tan İstanbul'un denize sıfır tek gayrimenkul projesi

Emlak Konut GYO'nun İstanbul Kartal arsası için düzenlediği ihaleyi 1 milyar 335 milyon TL hasılat taahhüdü ile DAP Yapı-Eltes İnşaat proje ortaklığı kazandı. Sözleşmenin imzalandığı proje, İstanbul'un denize sıfır tek gayrimenkul projesi olma özelliğini taşıyor. İçerisinde marina, okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsurun yer aldığı proje, önünde marina bulunan ilk karma proje olma özelliğini de taşıyor.

Emlak Konut GYO'nun istanbul Kartal arsası için düzenlediği, 1 milyar 335 milyon TL hasılat taahhüdü vererek ihaleyi kazanan DAP Yapı-Eltes İnşaat proje ortaklığı sözleşmeyi imzaladı. Toplam 64 bin 502 metrekarelik arsa alanı üzerinde okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı yapıların bulunacağı proje, önünde marina bulunan ilk karma proje olma özelliği de taşıyor. Toplam 141 bin 896 metrekare inşaat alanı bulunan projede 122 bin 271 metrekare konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekare özel sağlık tesisi, 4 bin 501 metrekare özel eğitim tesis alanı ve 3 bin 509 metrekare ise ticaret alanı yer alıyor.

Proje ile ilgili açıklama yapan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz: "DAP Yapı olarak ilk kez proje ortaklığı gerçekleştiriyoruz. Ülkemize ve insanımıza hak ettiği sağlıklı, modem ve üstün teknolojik özelliklere sahip binalar kazandırma hedefinde birleştik. Hepimiz, dünyadaki inşaat teknolojilerini yakından takip ederek, Türkiye'ye pek çok yenilik getirdik. Emlak GYO çatısı altında güçlü, saygın ve benzersiz bir projeye imza atacağız. Arazi çok kıymetli; dolayısıyla ihaleye çok yoğun bir katılım oldu. Herkes beklenen fiyatların üzerine çıktı. Devletin kasasına 535 milyon lira girecek. Tahminimce toplam satış değeri 1. 5- 2 milyar liraya çıkar.

Projemiz, Zaha Hadid'in Kartal için tasarladığı dönüşüm alanının önünde yer alıyor diyen Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: "Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi, çevresiyle birlikte 4. 5 milyon insanı barındıracak. İstanbul için yeni ve uluslararası iş ve yaşam merkezi doğmuş olacak. Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul'un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurt içi ve yurt dışına bağlanacak. Karayolu ve demiryolu bağlantıları ile konut alanlarını birbirine bağlayan kültürel alan, opera evi, park, oteller, restoranlar, yat limanı ve marina yer alacak ve bölgenin çehresi tamamen değişecek.

  • BASINDA BİZ
  • 14.03.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı