TR
MART 2013

DAP YAPI, HİTİT VAZOSU İNANDIK'I KARTAL'A TAŞIDI

POSTA / 29.03.2013

Hitit sanatının en önemli objelerinden Vazosu'ndan esinlendiği Vazo Kule'yi 150 milyon liralık yatırımla Kartal Dragos'ta hayata geçiren DAP Yapı, 3 projeye daha start verecek.

Dap Yapı, Kartal'da gerçekleştirdiği simgesel yapılara bir yenisini ekliyor. DAP Yapı'nın, 150 milyon liralık yatırımla, Hitit sanatının en önemli objelerinden olan İnandık Vazosu'ndan esinlendiği Vazo Kule'yi hayata geçiriyor. MÖ. 1600 yılından izler taşıyan Vazo Kule'den konut olan müşteriler isterse dairelerini apart otel olarak da kiralayabilecekler. Projenin 30 ayda tamamlanacağını ifade eden DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, projede 400 rezidans bulunduğunu belirterek, "Fiyatlar 179 bin liradan başlıyor. Metrekare fiyatlan ise 3.9706.000 lira arasında değişiyor. Projedeki 300 bağımsız rezidansı otel konseptiyle işletilecek. Vazo Kule'deki seçkin rezidanslar, dileyenler için A plus yaşam alanına dönüşürken dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sunacak. Vazo Kule'yle yatırımcımıza daha fazla gelir sağlamayı ve yatılımın 8 ila 12 yılda kendini amorti etmesine imkân tanımayı hedefledik. Buradaki otel işletmesini daha önceden anlaştığımız Orta Doğu'nun en büyük otel yatırımcılarından Rotana yapacak" dedi.

Yılmaz, Rotana'dan sonra başka Arap yatırımcılarla ortak projelere gireceklerini aktararak, ''Türkiye'nin geldiği pozisyon doğrultusunda 10-15 günde bir yabana kapımızı çalıyor. Ya projelerimizde yer almak yada ortak projeler yapmak istiyor. Bizde bunu değerlendireceğiz" diye konuştu. Yılmaz, ayrıca bu yıl İstanbul'da 3 proje daha gerçekleştireceklerini, 150 bölümlük ofis projesi ve yine Kartal'da farklı mimariye sahip tek bir kule projesine başlayacaklarını bildirdi.

  • BASINDA BİZ
  • 29.03.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı