TR
ŞUBAT 2014

DAP YAPI KARTAL'DA TEK BAŞINA UÇACAK

POSTA / 12.02.2014 Emlak Konut'un geçtiğimiz aylarda Kartal arsası için gerçekleştirdiği ihaleyi Eltes İnşaatla birlikte kazanan DAP Yapı, sözleşmedeki hisse payını artırarak, yüzde 49'dan yüzde 99.5'e yükseltti.

Emlak Konut'un Kartal arsasında önemli bir gelişme yaşandı. Buna göre, Emlak Konut GYO'nun Kartal'da satışa çıkardığı 64 bin 502 metrekarelik arsayı kazanan Eltes İnşaat- DAP Yapı ortaklığında hisse oranlan değişti. Ağaoğlu'nun grup şirketi olan Eltes İnşaat'ın sözleşmedeki payı yüzde 51'den yüzde 0.5'e gerilerken, DAP Yapı'nın sözleşmedeki yüzde 49'luk payı yüzde 99.5'e yükseldi.

Konuyla ilgili Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklamada bulunan Emlak Konut GYO Eltes-DAP Yapı ortaklığındaki hisse oranının değiştiğini dile getirdi. Kartal'da gerçekleştirmeyi planladıklarını projenin bütün sorumluluğunun zaten kendilerinde olduğunu dile getiren DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Proje konsepti, çizimi, proje geliştirme ve tüm organizasyonları biz yürütüyorduk" dedi.

Bu kararın daha sağlıklı olacağını düşünerek bu adımı attıklarını ifade eden Ziya Yılmaz, "Bundan sonraki süreçte DAP Yapı olarak projeyi en iyi şekilde ortaya koyacağız, İstanbul ve Türkiye için dünya ölçeğinde eşi benzeri görülmemiş bir proje hazırlıyoruz" diye konuştu.

Projeyle ilgili bilgiler veren Ziya Yılmaz, DAP Yapı olarak her zaman yenilikçi ve farklı tasarımları olan projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, Kartal'da da çok farklı bir mimarinin ortaya çıkacağını söyledi. Yılmaz, "Türkiye'nin en iyi projesini yapacağız. 10 yıl sonra bile bu proje 1 numara olacak" dedi.

Terasa Ağırlık Verdi
Projenin mimari tasarımının mimar Barbaros Sağdıç tarafından çizildiğini anlatan Yılmaz, şunları söyledi: "Herkesi şaşırtacak bir proje tasarladık. Büyük konutların üzerinde çok çalıştık. Ege'deki gibi büyük teraslar olacak. 20 metrekare terası olan 1+1’lerin yanı sıra çok daha büyük teraslı evler de olacak. Ev sahipleri terastan denizi görecek.

Böyle Bir Proje Yok
64 bin metrekarelik arsada yapılacak projede konut ve rezidansların yanı sıra ofisler, alışveriş mekânları, hastane, özel okul ve ibadethanenin yer alacağını ifade eden Yılmaz, "Projenin özellikleri bunlarla sınırlı kalmayacak. Denize çok yakınız ve marina olacak. Deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı için pist yapacağız. 2 tane helikopter pisti olacak. Projenin dibinden de Marmaray geçiyor, içinden de hızlı teren geçecek. Dünyada içinde bu kadar unsur olan bir başka proje yok" açıklamasını yaptı.

1.3 Milyar Teklif Edilmişti
Emlak Konut GYO tarafından Kartal arsasında yapılan ihaleyi Eltes İnşaat DAP Yapı ortaklığı kazanmıştı. 64 bin 502 metrekare büyüklüğündeki arsa için ortaklık 1 milyar 335 milyon liralık teklifte bulunmuştu.

Arsa için Eltes İnşaat DAP Yapı’nın teklifi sonrasında en yüksek rakam Türkerler-Yenigün- System ortaklığından 1 milyar 280 milyon lira ile gelmişti. 141 bin 896 metrekarelik inşaat alanına sahip olan arsada 122 bin 271 metrekarelik konut+hizmet alanı inşaatı, 11 bin 614 metrekarelik özel sağlık tesisi inşaatı, 4 bin 501 metrekarelik özel eğitim tesis inşaatı ve 3 bin 509 metrekarelik ticari alan inşaatı yapılabilecek.
 
  • BASINDA BİZ
  • 12.02.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı