TR
KASIM 2014

DAP YAPI KARTAL’I UÇURDU

SABAH / 28.11.2014 Altyapıya 30 Milyon Yatırdı
Bugüne kadar Kartal'da hayata geçirdiği projelerle bölgenin değerlenmesinde rol oynayan DAP Yapı, toplam 30 milyon lirayı elektrikten köprü ve kavşak inşaatına kadar bölgenin altyapısına yatırdı.

Bugüne kadar Kartal'da hayata geçirdiği projelerle bölgenin değerlenmesinde rol oynayan DAP Yapı, bölgenin alt yapısını sağlamlaştırmak adına belediye gibi çalıştı. Elektrikten doğalgaza, köprü ve kavşak inşaatından kanalizasyon borularına kadar alt yapı düzenlemesi için 30 milyon lira harcadıklarını söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Proje geliştirdiğimiz bölgede ve şehirde neye ihtiyaç varsa ona yönelik projeler geliştiriyoruz. İstMarina'ya 2 tane köprü yapıyoruz. Tren ve sahil yolu üzerinden geçen köprülerin toplam uzunluğu 380 metre olup E-5 ve E-6'yı sahil yoluna bağlayacak. Ayrıca köprüleri kavşakla tamamlayacağız" dedi.

Bin 36 Konut Satıldı
İstMarina'da ilk 950 adetlik satışı 45 gün gibi çok kısa bir sürede tamamladıklarını söyleyen Ziya Yılmaz, "Toplamda bin 36 satış rakamına ulaştık. Yabancılardan da çok talep altık. Yüzde 27'sini onlara sattık" dedi. Projenin 4 ayda yüzde 25 prim yaptığını belirten Yılmaz, metrekare fiyatlarının 6 bin ila 12 lira arasında değiştiğini söyledi. 2 milyar liralık ciro hedefinin olduğunu söyleyen Yılmaz, projenin 30 ay içinde tamamlanacağını belirterek, "Bu projeyle birlikte Anadolu yakasına doğru tersine göç yaşanacak' diye konuştu

700 Milyonluk Yeni Yatırım
Bu yıl yaklaşık 700 milyon liralık yatırım yapacaklarını söyleyen Yılmaz şöyle devam etti: “Şimdilik 3 yeni projeyi lanse edeceğiz. Taksim Petek, Adam Kule ve Kartal’da yeni bir projemiz olacak.” Her iki yakada da dönüşüm projeleriyle ilgilendiklerini anlatan Yılmaz, “Çok fazla talep alıyoruz. Maslak’ta görüştüğümüz birkaç yer var” dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 28.11.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı