TR
KASIM 2013

DAP YAPI ÖDÜLLÜ PROJELERİNİ IŞIKLANDIRDI

POSTA / 20.11.2013

Orjinal mimari anlayışıyla standart dışı tasarımlara sahip binalar inşa eden DAP Yapı, dış cephelere eklediği ışıklandırma fonksiyonuyla dikkat çekiyor.

DAP Yapı'nın Anadolu yakasında inşa ettiği Dragos Royal Towers, Royal Center, Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kule projeleri farklı mimarilerle hayata geçirilirken, Maltepe'deki Royal Center ve Burgu Kule'de deneme yayınlarına başladı.

İngiltere'de, Avrupa'nın en iyi gayrimenkul projelerinin seçildiği ödül töreninde, bu yıl en iyi mimari, gayrimenkul, iç tasarım ve yapı geliştirme kategorilerinde 26 ülkeden yüzlerce projeyle yarışan DAP Yapı, yarışmadan toplam 9 ödülle dönmeyi başardı. Firma, geçen yıl da, aynı yarışmada 5441 projeyle yarışarak, Yüksek Yapılar branşında birincilik ödülü kazanmıştı.

3 Milyon Dolarlık Bütçe

Projelerin ışıklandırılması için 3 milyon Dolar ayrıldığını belirten DAP Yapı, Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz şunları söyledi: "Yurt dışından gelen misafirlerimi İstanbul Boğaz’da yemeğe götürdüğümde köprüyü görebilecekleri şekilde oturtup manzaranın büyüsüne kapılmalarını, keyifle izliyordum. Aynı görselliği kendi binalarımıza da uygulamak istedim. Artık sadece gündüz değil, gece karanlığında da ışıl ışıl parlayan projelerimizin, bölgenin siluetine katma değer sağlayacağını düşünüyorum.”

  • BASINDA BİZ
  • 20.11.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı