TR
MART 2015

DAP YAPI POLİSAN'LA PENDİK'TE BÜYÜYECEK

VATAN / 10.03.2015 DAP Yapı Polisan'la Pendik'te Büyüyecek

Vazo, Burgu, Tango gibi emsali az görülen projelere imza atan DAP Yapı, Polisan ile anlaştı. DAP Yapı, Pendik'te 175 bin metrekarelik alana dünyada benzeri olmayan üniversiteli karma proje yapacak.

Yıllardır gerek mimarisiyle gerek kalitesiyle ses getiren projelere imza atan DAP Yapı, Polisan Holding A.Ş. iştiraki, Polisan Yapı ile anlaştı. Polisan mülkiyetinde ve Pendik'te yer alan konut ve ticari imarlı arazisinin kat karşılığı inşaatı için anlaşmaya vardı.

Kat Karşılığı
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile Pendik'te özel konumda bulunan 175 bin metrekare büyüklüğündeki arsaları için kat karşılığı anlaşma imzaladıklarını bildirdi.

Kağıthane'deki Uyumlu İşbirliği
Ziya Yılmaz, DAP Vadisi'ndeki. Z Ofis'in hayata geçirilmesinde, Türkiye'nin duayen sanayicilerinden, Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlisli ile oldukça uyumlu bir işbirliği gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Yılmaz, ortaya çıkan sonuçtan her iki tarafın da çok memnun kaldığını sözlerine ekledi.

Öncelik Eğitimde
Eğitime verdikleri önemin altını çizen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Okul yaptırmayı milli bir vazife olarak addediyorum" dedi ve ekledi: "Pendik'teki arsanın büyüklüğü bu imkanı verecek. Orada bir üniversite kurma düşüncemiz var. Kısmet olursa, içinde üniversite bulunan ilk projeyi hayata geçireceğiz. Sektörümüze hizmet edecek şekilde inşaat ve mimarlık, mühendislik branşlarına yönelik de olabilir. İhtiyaca uygun şekilde farklı branşlarda da eğitim verebilir."

1.5 Milyar TL’lik Yatırım Geliyor
Pendik'teki arazinin lokasyon açısından çok önemli olduğunu ifade eden Ziya Yılmaz, "İstanbul'un merkezinde, denize yürüme mesafesinde böyle büyük yüzölçümlü bir arazi daha yok. Sırtını havalimanına dayamış, önünde deniz olan çok kıymetli bir lokasyon. Oraya küçük bir şehir kurmak istiyoruz" diye konuştu. Yılmaz, şöyle devam etti: "içinde otel, rezidans, konut ve ofis olan, 3 bin ünite civarında bir konsept düşünüyoruz. Alışveriş caddeleri yapacağız. Projenin içinden direkt havaalanına bağlayan özel bir yol geçireceğiz. 1.5 milyar TL'lik bir yatırım planlıyoruz. Daha önceki çalışmalarımızı takiben bu verimli işbirliğimizin ve dostluğumuzun devamında Pendik'teki arsa için Polisan ile anlaştık. Yatırım açısından avantaj vadeden bir bölge."

İstMarina başarısını sürdüreceğiz İstMarina'da. elde ettikleri başarıyı Pendik'te sürdürmek istediklerini belirten Ziya Yılmaz, şunları söyledi: "Pendik'teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir arsa daha var. ikisini bütünleştirip 220 bin metrekareye ulaşacağız. Sabiha Gökçen Havalimanı'nın etrafını, Florya'nın 8-10 yıl önceki eski haline benzetiyorum. Son yıllarda Pendik hayli gelişti. Burada TOKİ'nin yatırımları var, Emlak Konut GYO'nun arsaları var. İzmir Otobanı'yla Anadolu'ya bağlanıyor. Yakın gelecekte rakamlar yükselebilir ve m2/10 bin TL gibi rakamları görebilir."

Her Zamanki Gibi Vazgeçilmez DENİZ
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Daha önce olduğu gibi orijinal bir tasarım planlıyoruz. Her zamanki "deniz" konseptine ilaveten havaalanına yakın olmak da yeni bir esin kaynağı olabilir" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 10.03.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı