TR
EYLÜL 2020

DAP YAPI, 'SAĞLIKLI EV'LERİNİN TİCARİ ÜNİTELERİNİ DE SATIŞA ÇIKARDI

DÜNYA / 30.09.2020

ORMANKÖYDE KONUTLARDAN SONRA MAĞAZA VE DÜKKANLAR İÇİN DE TALEP TOPLANIYOR 

 

Türkiye'nin önemli gayrimenkul geliştirme şirketlerinden DAP Yapı, yakın zamanda İstanbul Çekmeköy'de önemli bir konsept projeye başlamıştı. Salgının ardından oluşan yeni beklentilere dönük hazırlanan, 1+1'den 5+1'e kadar farklı konut seçeneklerinin bulunduğu 'sağlıklı ev' temalı Ormanköy projesinde, teraslı ve büyük balkonlu ihtiyaçlar öne çekildi. Ormanköy'ün inşa edildiği yaklaşık 200 bin metrekare alanın yüzde 90'ının yeşil altyapıya ayrıldığı projede şimdi önemli bir etaba geçildi. DAP Yapı tarafından Çekmeköy'de hayata geçirilen Ormanköy projesinde, mağaza ve dükkanların yer aldığı ticari üniteler için ön talep alınmaya başlandı. Özellikle geniş ailelerin ilgisinin ve oturmaya yönelik taleplerin yoğun olduğu projenin, ticari üniteleri ön talep avantajıyla yatırımcılara sunulmaya başlandı. Ticari etki alanı olarak 2 milyon insana hitap ettiği tahmin edilen Alemdağ Caddesi'nin değer sunan bölgelerinden birinde, 70 adet; 68 metrekare ile 450 metrekare arasında mağaza ve dükkanın bulunduğu projede ticari üniteler için 120 ay vade imkanı sağlanıyor. Açıkhava ticaret merkezi özelliği taşıyan Ormanköy Çarşı'daki dükkan ve mağazalar, Alemdağ Caddesi üzerinde, yürüme mesafesindeki yaklaşık 200 bin kişinin yaşadığı, araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu bölge halkına hitap ediyor. Cadde mağazacılığının önümüzdeki dönemde de yoğun ilgiye sahip olacağına söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Ormanköy projemizin içinde yer alan Ormanköy Çarşı, İstanbul'un en yeni, en dinamik ve sağlıklı ev konseptine en yaraşır alışveriş ortamını hem ziyaretçilerine hem de perakende sektörüne sunmuş olacak. Bölgenin ilk planlı mağaza karması olma özelliğine sahip Ormanköy Çarşı ve cadde mağazacılığına yeni bir bakış açısı sunmak istedik" dedi. Ziya Yılmaz şöyle devam etti: "Alemdağ Caddesi, son yıllarda ciddi bir insan trafiğine sahne oluyor. Bu açıdan bakıldığında, Ormanköy Çarşı çatısı altındaki ticari üniteler, özellikle yatırımcılar ve perakende sektörü açısından büyük potansiyel taşıyor. Özellikle beyaz yakalı ve alım gücü yüksek bir kesimin yaşadığı bu bölge, nitelikli göç alması ve genç bir nüfusa hitap etmesi nedenleriyle de önümüzdeki dönemin bir numaralı çekim merkezi olmayı sürdürecek."

“Ulaşım akslarına yakın noktada”

Ziya Yılmaz, "İstanbul'un yeni ulaşım akslarının tam merkezinde yer alan Ormanköy projesi, Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarına yaklaşık 10 dakikalık mesafede olmasının yanı sıra, Üsküdar-Çekmeköy Metro İstasyonuna 2 dakika, Kuzey Çevreyolu bağlantılarına 5 dakika, Yavuz Sultan Selim Köprüsüne 25 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne 20 dakika ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne 20 dakika mesafede konumlanıyor" dedi.

DOĞAL YAŞAM ÖNCELİK KAZANDI

DOĞALYAŞAMIN artık eskisinden daha önemli bir hal aldığını da söyleyen Ziya Yılmaz, şöyle konuştu: "Ormanköy projemizde sabahları koşunuzu yaparken sincapların, ceylanların ve atların size eşlik etmesi şehrin stresinden uzaklaşmanızı sağlayacak. Bu anlamda Ormanköy yaşam vadisinde, yaklaşık 60 bin metrekareyi kapsayan doğal koru alanı; devasa bir gölet ve içerisinde yer alan binlerce su bitkisi, ceylanlar için koru alanı, atlar için özel padok alanı, alabalık gölü, açık hava sinema ve konser alanı, 3 bin metrekareye yaklaşan etkinlik alanı ve yarı olimpik havuz da yer alıyor." 

 

 

  • BASINDA BİZ
  • 30.09.2020
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı