TR
EYLÜL 2012

DAP YAPI TASARIM PROJELER ÜRETİYOR

POSTA / 23.09.2012

Markalı konut üreticileri arasında geliştirdiği tasarım projeleri ile dikkat çeken DAP YAPI, şu anda devam eden projesine toplamda 700 milyon TL'lik yatırım yapıyor. Yeni projelerini hayata geçirme hazırlıkları yapan şirket, halen devam eden ve önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek projeleri tamamlandığında Kartal - Maltepe bölgesine toplam 14 kule kazandıracak.

DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Çağlayan'da bir ofis, Maltepe Dragos'ta rezidence temalı home office projesi ile kentsel dönüşüm projeleri yapmayı planladıklarını söylüyor. Kentsel dönüşüm konusunda istekli olduklarına işaret eden Yılmaz, " Kartal sahil şeridinden Beykoz'a kadar, Sarıyer'den Halkalı'ya kadar İstanbul'un hemen her semtinde arazi geliştirmek üzere çalışmalar yapıyoruz. Buralarda konut ve ofis projeleri yapmayı hedefliyoruz " diyor.

Konut üretmeye 1990’lı yıllarda başlayan DAP YAPI, Kağıthane'nin ilk markalı konutları olan Şelale Evleri'ni hayata geçirdi. 2000'li yıllarda Ümraniye'ye yönelen şirketin olgunluk dönemi eseri olarak adlandırılan Dragos Royal Towers, sektörün en prestijli projeleri arasında yerini aldı. Söz konusu proje sadece Dragos'la anılmakla kalmadı, kentin siluetini değiştiren eserlerden biri kabul edilerek DAP YAPI'nın ününü yurtdışına taşıdı. Orijinal tasarımları olan, gelecek nesillere kalacak binalar inşa ettiklerini belirten Yılmaz, " Biz inşaatçılar, her gün bir öncekinden daha iyisini yapmak adına çalışıyor, çabalıyoruz. Minik kum tanelerinden sanat eserleri üretiyoruz. DAP YAPI'nın amacı Türkiye'ye kalıcı eserler üretmektir. Projelerimiz şehrin çehresini değiştiriyor, güzelleşmesine katkıda bulunuyor " diyor.

  • BASINDA BİZ
  • 23.09.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı