TR
EKİM 2017

DAP YAPI VALİDEBAĞ’IN YARISINI SATTI

SABAH / 03.10.2017

DAP Yapı Validebağ projesindeki konutların yüzde 55’ini sattı. Evlerin metrekare fiyatı 11 bin liradan başlıyor.

DAP Yapı’nın Eylül 2015’te ihalesini kazandığı, Emlak Konut GYO’nun Validebağ Korusu’na komşu arazisinde hayata geçecek Validebağ Konakları projesindeki konutların yüzde 55’i satıldı. Ön talep döneminde gerçekleştirdiği çadır kampanyası ile satış rekoruna imza atan şirket, yeni bir kampanya daha başlattı. Yüzde 5’i peşin, yüzde 15’i ise satış tarihinden itibaren 12’nci ayda ya da teslim tarihinde ara ödeme yapılarak ev sahibi olunabilecek kampanya kapsamında kalan yüzde 80’lik bölüm ise banka kredisiyle ödeniyor. Şirket ayrıca kendi bünyesinde 60 aya varan vadelendirme de yapıyor.

Yüzde 40 Fiyat Avantajı
Ön talep döneminde projeye yoğun ilgi geldiğini belirten DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz evlerin metrekaresini 20-25 bin TL’ye satabilecekken, 11 bin TL’den başlayan fiyatlarla sattıklarını belirterek, "Müşterilerimize de yüzde 40 fiyat avantajı sağlıyoruz" diye konuştu. Ziya Yılmaz, projeden yaklaşık 1.1 milyar TL ciro beklediklerini kaydetti. Altunizade Validebağ Korusu’na ve Hababam Sınıfı Müzesi’ne komşu konumda yer alan Validebağ Konakları projesinin mimarisi hakkında bilgi veren Yılmaz, proje mimarisinin Hababam Sınıfı binasının modernize edilmiş hali olacağını söyledi.

Yine İzdiham Bekliyoruz
Yılmaz, bugüne kadar projeden ev alanların hatırı sayılır şekilde prim elde ettiklerinin altını çizerek, "Bu kampanya ile bu fırsatı vatandaşlarımıza yeniden sunuyoruz. Çadır kampanyasında izdihamın yaşandığı dönem gibi yoğun bir talep bekliyoruz" dedi. DAP Yapı, Validebağ projesine yoğun talep gelince satışı 7 ay öne çekmişti. Projenin yoğun ilgi görmesi nedeniyle satış ofisi inşası sürerken, kurulan 600 metrekarelik çadırda yüzde 50 indirimle satışa başlayan DAP Yapı, projenin yüzde 25’lik kısmını çadırda satmaya karar vermişti. Ziya Yılmaz, konutların yüzde 25’ini 1 günde sattıklarını kaydetmişti.

  • BASINDA BİZ
  • 03.10.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı