TR
KASIM 2015

DAP YAPI'DAN 1.8 MİLYARLIK 4 PROJE

SABAH / 28.11.2015 DAP Yapı, yatırım atağına kalkıyor. Şirket, Acıbadem, Beykoz, Kartal ve Taksim'de, 1.8 milyar lira yatırımla 4 yeni projeyi hayata geçirecek.

Özellikle Kartal bölgesinde yaptığı projelerle adından söz ettiren DAP Holding, 4 yeni projeyi hayata geçiriyor. Toplam 1.8 milyar liralık yatırım bütçesi bulunan projeler İstanbul'un önemli lokasyonlarında yer alacak. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, sektör ve DAP Yapı'nın çalışmalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

DAP Yapı'dan 1.8 Milyarlık 4 Proje1 Kasım'da milletin istikrardan yana olduğunu gösteren bir sonucun alındığını belirten Ziya Yılmaz, "Şu anda güçlü bir iktidar ve hükümet var. En azından insanlar dört yıl seçim olmayacağından dolayı net olarak önünü görebiliyorlar. Bu da direkt olarak piyasayı hareketlendiriyor. Son zamanlarda talepte yükselme var" dedi. 2016'ya iddialı projelerle girmeye hazırlandıklarını belirten Ziya Yılmaz, şunları söyledi: "Eylül ayında Emlak Konut'un bir ihalesini kazandık. Validebağ Korusu'nun karşısında konumlanan arsadan Boğaziçi Köprüsü'ne direkt bağlanılıyor. Hava Subayları Lojmanları yerine bir konut projesi geliştireceğiz. Yine Kartal'da iki kuleden oluşan bir proje tasarlıyoruz. 2016'nın üçüncü ayında lansmanını yapmayı planlıyoruz. Taksim Petek projemizi de 6-7 ay sonra bitiriyoruz. Beykoz'da geliştirdiğimiz bir projemiz daha olacak. Bütün bu projeler için önümüzdeki yıl 1 milyar 800 milyon liralık bir yatırım planlıyoruz."

İstMarina'da Ön Talep Dönemi
Halen satışı devam eden projeleri hakkında da bilgi veren Yılmaz, Kartal sahilinde hayata geçirdikleri dünyanın en iyi karma projeleri arasında gösterilen İstMarina'da ticari ofislerin satışına başlandığını belirterek, şöyle devam etti: "Ön talep toplamaya başladık. 100 ofis ve 10 dükkan olmak üzere 110 ticari bağımsız bölümden oluşan İstMarina Ofis'e gösterilen ilgiden dolayı çok memnunuz. Lansman fiyatlarının devam ettiği deniz ve adalar manzaralı ofisler özel hastane alanının karşısında, özel okul alanının ise arkasında konumlanacak. İstMarina Ofis, metrekaresi 6 bin 800 TL'den başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor."

İstanbul'un şu anda yatırım değeri en yüksek bölgesinin Kartal olduğuna dikkat çeken Yılmaz, "Kartal'ı ve çevresini bu denli değerli kılan en önemli etken Sabiha Gökçen Havalimanı. Türkiye'nin büyük şirketlerinin yönetim yerleri Kartal ve çevresinde" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 28.11.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı