TR
KASIM 2014

DAP YAPI'DAN 2015'TE 700 MİLYONLUK YATIRIM

TARAF / 28.11.2014 DAP Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, firmanın Kartal'daki projesi İstMarina'nın satış ofisinde basın mensuplanyla bir araya geldi. Yılmaz, Kartal-Maltepe hattında İstMarina ile birlikte yedi projelerinin olduğunu ve İstMarina'nın, Kartal'ın yeni merkezi olacağını öngördüklerini söyledi.

Altyapıyı da Kendileri Yapıyor
Proje geliştirdikleri bölgelerde altyapı hizmetlerinin önemli bir kısmını da üstlendiklerine dikkat çeken Ziya Yılmaz, "Özellikle birçok projemizin bulunduğu Kartal ve Maltepe bölgelerinin birtakım altyapı eksikliklerini üstümüze aldık, örneğin İstMarina'ya 2 adet, 30 milyon TL değerinde köprü yapıyoruz. Demiryolu ve sahil yolu üzerinden geçen köprülerin toplam uzunluğu 380 metre olup E-5 ve E-6’yı sahil yoluna bağlayacak. Aynca köprüleri kavşakla tamamlayacağız. Bölgede 6.5 km uzunluğunda asfalt yol yaparak, aydınlatması, tabela ve çizgi çalışmaları dahil teslim edeceğiz" diye konuştu.

2015’te Üç Yeni Proje
DAP Yapı olarak kendilerini konut ya da ofis inşa etmekle sınırlamadıklarını kaydeden Yılmaz, "Satın aldığımız her arsa için bir fizibilite çalışması yapıyoruz. Bunun sonucunda arsa konuta uygunsa konut, ofise uygunsa ofis, AVM’ye uygunsa AVM yapıyoruz" dedi. 2015 yılında gerçekleştirecekleri yatırımların toplam bedelinin 700 milyon lirayı bulacağım belirten Yılmaz, "2015 yılında üç yeni projeyi lanse edeceğiz. Bunlar Taksim Petek, Adam Kule ve Kartal'da geliştireceğimiz yeni bir proje daha olacak" ifadelerini kullandı.
 
  • BASINDA BİZ
  • 28.11.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı