TR
KASIM 2015

DAP YAPI’DAN 4 YENİ PROJEYE 1.8 MİLYAR TL

STAR / 29.11.2015 Seçim öncesi lansmanlarını bekleten DAP Yapı, 2016’da İstanbul’da 4 projeyi satışa çıkaracak. Altunizade, Beykoz, Kartal ve Taksim’deki projelerin toplam değeri 1 milyar 800 milyon lira olacak.

Bu yıl seçimler nedeniyle lansmanlarını bekleten DAP Yapı, 2016 yılında yatırımlar için kollarını sıvadı. DAP Yapı, Altunizade Beykoz, Kartal ve Taksim’de toplam değeri 1 milyar 800 milyon lira olan yeni projelerini hayata geçirecek. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz "Biz her yıl en az iki lansman yapıyorduk. Bu yıl içinde yalnızca Adam Kule’yi satışa çıkarabildik. Seçimler ve belirsizlikler nedeniyle beklemek zorunda kaldık. 2016’da 4 projenin lansmanını yapacağız" dedi.

Lansman Yılı Olacak
DAP Yapı'dan 4 Yeni ProjeToplam 1.8 milyar lirayı bulacak yatırımları hakkında bilgi veren Ziya Yılmaz, "Eylül ayında Emlak Konut’un bir ihalesini kazandık. Validebağ Korusu’nun karşısında konumlanan Hava Subayları Lojmanları’nın yerine bir konut projesi geliştireceğiz.Bu yıl lansmanını yapamadığımız Taksim Petek projemizi, satışa çıkaracağız. Projenin inşaatı neredeyse bitti, yüzde 40 oranında da ön talep aldık. Yılın ikinci yarısında lansman yapacağız. Petek’te metrekare fiyatlarımız 6-7 bin dolar seviyesinde bulunuyor" diye konuştu. Kartal’da iki kuleden oluşan bir proje tasarladıklarını ve 2016 yılının üçüncü ayında lansmanını yapmayı planladıklarını anlatan Yılmaz “Beykoz’da geliştirdiğimiz çok özel bir projemiz daha olacak” dedi.

İstMarina’da Ticari Ofisler Satışta
Kartal’da inşaatı devam eden İstMarina projeleri hakkında bilgi veren Ziya Yılmaz, şunları söyledi: "İstMarina’daki 1.501 konutun yüzde 90’ını sattık. Geri kalan satışları da 3 ay içinde tamamlarız. Aslında satış birkaç kez bitti ancak bazı iptaller oldu. Bu projede ticari ofislerin satışına başlıyoruz. Ön talep toplamaya başladık. 100 ofis ve 10 dükkan olmak üzere 110 ticari birimden oluşuyor. İstMarina Ofis’te metrekare fiyatları 6 bin 800 TL ile 10 bin TL arasında değişiyor." Projedeki özel hastaneyi 171 milyon lira bedelle Acıbadem’e verdiklerini belirten Yılmaz, özel okul için de önümüzdeki ay ihale yapacaklarını kaydetti.

Makina Kırıldı Kaya Kırılmadı
İstMarina projesinin zemininden söz eden Ziya Yılmaz "Hafriyatı 6 ayda bitiririz diye planlamıştık ancak bir yıldır kaya kırıyoruz. Bu bize zeminin ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor. 28 metre aşağı indik . Makineler kırıldı ancak zemindeki kaya patlayıcı olmadan kırılmıyor” dedi. Yılmaz, şantiyede şu anda 1.000 kişinin çalıştığını, 4 ay içinde 2 bin 500 kişiye çıkacaklarını da ifade etti.
 
  • BASINDA BİZ
  • 29.11.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı