TR
ARALIK 2014

DAP YAPI'DAN DÖRT YENİ PROJE GELİYOR

EKONOMİST / 21.12.2014 İnşaat sektöründe son yıllarda hayata geçirdiği DAP Dalga Kule, Burgu Kule, Tango Kule ve İstMarina gibi projelerle tanınan DAP Yapı, dört yeni projeyi daha gündemine aldı. Bu projeler Dragos, Kartal, Maltepe ve Taksim'de hayat bulacak. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz İle gelecek planlarını konuştuk.

DAP Yapı, DAP Dalga Kule, Burgu Kule, Tango Kule, İstMarina gibi inşaat sektöründe fark yaratan projeler üretiyor. Halihazırda 1 milyon m2’lik inşaat yapmaya devam eden DAP Yapı, 2015’i 900 milyon TL ciro ile kapatmaya hazırlanıyor.

Büyümesine paralel olarak turizm ve enerji gibi yeni sektörleri de yatırım portföyüne alan DAP Yapı holdingleşti. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları yatırımlar konusunda şu bilgileri verdi.

- İnşaat sektörü yatırımlarımızın yüzde 80’i ile ana iş alanımız olmaya devam edecek. İnşaatta İstMarina ve DAP Vadisi projelerimizde satışlarımız son hızla devam ediyor. Dragos’ta 160 milyon TL’lik bir yatırımla 30 katlı yine simgesel bir yapı olacak projeye başlayacağız. Kartal’da kendi mülkümüz, Maltepe’de kat karşılığı olmak üzere iki yeni projeye başlayacağız. Taksim’de dört fabrika arazisini birleştirip 20 bin m2 alanda 250 milyon dolarlık bir yatırımla rezidans projesi inşaatına başladık.

- Turizm sektöründe, rezidans, apart oteller, 5 yıldızlı oteller yapma planımız bulunuyor. Bu çalışmaları Türkiye’nin 81 iline yayabiliriz. Bu konuda potansiyel barındıran kentlerde iş otelleri yapmayı planlıyoruz. Çünkü Anadolu’da turizm konusunda ciddi bir potansiyel bulunuyor. Bodrum ve Antalya’da oteller yapabiliriz. İlk olarak Royal Towers’ta Fitness City adıyla 20 milyon TL’lik bir yatırımla cafe, restaurant ve spor salonundan oluşan bir konsept yarattık. Bu konsept çok tuttu ve talep aldı. Sancaltepe’de 13 milyon TL’lik yatırımla, Maltepe’de 20 milyon TL’lik yatırımla bu konseptte yatırım yapmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde franchise da verip bu markayı yaygın bir hale getirebiliriz.

- Enerji yatırımı konusunda aceleci değiliz, araştırmalar yapıyoruz. Birkaç yıldan bu yana temas halindeyiz. Uygun şartlarda, uygun yer bulduğumuzda rüzgar ve HES yatırımı yapabiliriz. Türkiye’de çok ciddi bir enerji açığı var. Bu konuda Türkiye’ye katkı sağlamak istiyoruz. Ancak kalıcı olmak için de sağlam adımlarla ilerliyoruz.
 
  • BASINDA BİZ
  • 21.12.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı