TR
NİSAN 2014

DAP YAPI'DAN KAĞITHANE'YE A OFİS

POSTA / 02.04.2014 DAP Yapı, yeni ofis projesi için yine Kağıthane'yi seçti. Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane-Çağlayan aksında konumlanan A Ofis, 73 adet bağımsız bölümden oluşuyor. Projede büyüklüğü 51-300 metrekarelik 61 adet ofis alanı ile 45-140 metrekare arasında değişen 12 adet dükkan bulunuyor. 18 ayda tamamlanması planlanan projenin lansman dönemi fiyatı 5 bin TL/metrekare olarak belirleniyor.

DAP Yapı, Kağıthane'de 2012 yılında başladığı ofis projelerinin sayısını kısa sürede arttırdı. Bölgedeki fabrika arazilerini geliştirmeye devam eden şirket, Z Ofis, Bumerang ve İ Ofis'ten sonra A Ofis'in de inşaatına başladı. İş dünyasının yeni merkezi olarak anılan bölgede, DAP Yapı'nın daha önceki ofis projelerine bitişik konumda yer alan A Ofis, Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane-Çağlayan aksında konumlanıyor. A Ofis'ten Taksim, Mecidiyeköy, Şişli, Beşiktaş, Zincirlikuyu, Levent, Maslak gibi merkezlere ise kısa sürede ulaşılıyor.

Yeni metro hattı, projeye 100 metre mesafede yer alıyor. Projenin 18 ayda tamamlanması planlanıyor. Çağlayan üzerinden Şişli'ye çıkan yolun köşe başında konumlanan proje, 73 adet bağımsız bölümden oluşuyor. Projede büyüklüğü 51-300 meterekarelik 61 adet ofis alanı ile 45-140 metrekare arasında değişen 12 adet dükkan bulunuyor.

Fiyatlar 287 Bin TL'den Başlıyor
287 bin TL'den başlayan fiyatlarla lansman öncesi satışa çıkanlan A Ofis'te kişiye özel ödeme seçenekleri bulunuyor. Banka kredisi ve faizin olmadığı ödeme seçeneklerinde 36 aya kadar firma içinde vadelendirme gerçekleştiriliyor. KDV oranının yüzde 18 olduğu A Ofis'te lansman dönemine özel metrekare fiyatının, emsallerine kıyasla yüzde 50 düşük olduğu belirtiliyor. Bölgede metrekare satış fiyattan 5 bin dolar civarında seyrederken A Ofis'in lansman dönemi fiyatı 5 bin TL/metrekare olarak belirleniyor.

Bedava Ofis Şimdi de A Ofis'te
DAP Yapı'nın daha önceki ofis projelerinde de kullanılan "Bedava Ofis" konseptinin yine geçerli olduğu A Ofis, yatırımcısına kazanç vadediyor. Yatırımı 8 ile 10 yıl gibi makul bir sürede amorti eden ofis yönetim sistemiyle çalışma ortamından yansıyan kusursuzluk kazançla birleşiyor. Sekreterya, toplantı odası, konferans salonu gibi hizmetler aidata dahil olarak veriliyor.

Profesyonel yönetim ile birlikte her türlü sosyal ve kişisel ihtiyacın karşılanması hedeflenen projede kuaför, market alışverişi, eczane, terzi ve banka gibi ihtiyaçlar karşılanıyor. Gelen telefonlar, size özel tanımlanan hizmet hattı numarasıyla açılıyor, notlarınız ve postanız alınıyor, günlük randevu akışınız düzenleniyor, ziyaretçileriniz karşılanarak çay-kahve ikramınız yapılıyor, ofisiniz temizleniyor, sinema, restoran, uçak bileti rezervasyonunuz sağlanıyor. Yabancı dillere hakim lobi/asistan ekibi, yabancı uyruklu müşterilerinize de hizmet sunuyor.

Türkiye Ofis Pazarı Hızlı Büyüyor
Proje ile ilgili açıklama yapan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz: "Gayrimenkul piyasasında önemli bir yatırım haline gelen ofis projeleri yatırımcıları çekmeyi başarıyor. Projelerimiz başta Arap ülkeleri olmak üzere pek çok Ortadoğu ve Avrupa ülkesinin takibinde. Yurt içinde Ankara, Bursa, Trabzon, Gaziantep, Adana, Kayseri gibi illerden, yurt dışından da Almanya, Amerika, Suudi Arabistan, İsviçre ve Mısır gibi ülkelerden alıcı ve yatırımcı müşterilerimiz geliyor. Ticari emlak piyasasındaki prestijli ofis talebi her geçen gün yükseliyor" dedi.

DAP Yapı'nın İlk Ofis Projesi Z Ofis Satış Rekoru Kırdı, Yüzde 60 Prim Yaptı
Yılmaz sözlerini: "Lansmanı yapıldıktan sonra 3 haftada satışı tamamlanan Z Ofis projemiz, A plus ofis binaları arasında en kısa sürede el değiştiren bina oldu; yüzde 60 prim yaparak alıcı ve yatırımcısını kazandırdı. Kentsel dönüşümün gerçekleştiği Kağıthane, konum avantajı sayesinde önümüzdeki yılların önemli bir iş ve ticaret merkezi olacak. İstanbul genelinde, Merkezi İş Alanı (MİA) bölgelerinde stoğun sınırlı oluşu, kira rakamlarında artış beklentisi yaratıyor. DAP ofislerinin de yer aldığı bu bölge (Kağıthane, Çağlayan) yatırımcının gözdesi durumunda. Ofis projelerimiz, lokasyonu itibariyle tüm yollara en seri biçimde bağlanacak şekilde tam ortada yer alıyor. Projeden Tünel sayesinde Taksim ve Beşiktaş'a ulaşmak son derece kolay. Çevreyolu'na bağlanmak sadece 2 dakika sürerken, Adliye Sarayı'na yürüyerek gitmek mümkün. DAP Yapı'nın Haliç manzaralı ofis projeleri gerek kullanım, gerekse yatırım açısından önemli avantajlar vadediyor" diye tamamladı.

"Lansmanı yapıldıktan sonra 3 haftada satışı tamamlanan Z Ofis projemiz, A plus ofis binaları arasında en kısa sürede el değiştiren bina oldu; yüzde 60 prim yaparak alıcı ve yatırımcısını kazandırdı. Kentsel dönüşümün gerçekleştiği Kağıthane, konum avantajı sayesinde önümüzdeki yılların önemli bir iş ve ticaret merkezi olacak."
 
  • BASINDA BİZ
  • 02.04.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı