TR
KASIM 2012

DAP YAPI'DAN KAPISINDA LİMUZİN, ÇATISINDA HELİKOPTERLİ PROJE

POSTA / 03.11.2012

Maltepe'de inşa ettiği değişik mimarideki konut projeleri ile adından sıkça söz ettiren DAP YAPI rotayı Avrupa Yakası'na çevirdi. Çağlayan'da eski Polisan fabrikası arsası üzerinde hayat bulacak projede metrekare fiyatı 4 bin ila 6 bin TL arasında değişiyor. Z şeklinde tasarlanan projede ofis çalışanları otel konforunda iş yaşamı bekliyor. Z Ofis'in kapısında limuzin beklerken, çatısında helikopter pisti, golf sahası ve yüzme havuzu yer alıyor.

DAP Yapı uzun süredir üzerinde çalıştığı ofis projesi için düğmeye bastı. Çağlayan'da eski Polisan fabrikası üzerinde yükselecek Z Ofis'in yatınm bedeli 185 milyon TL. 14 bin metrekare arsa üzerinde yükselecek projede 304 ve ofis 61 ticari birim yer alıyor. Z şeklindeki mimarisi ile dikkat çeken projede iş hayatında alışkın olunmayan sosyal donatılar yer alıyor. Kapısında limuzin bekleyen projenin çatı katında helikopter pistinden golf sahasına, yüzme havuzundan yürüyüş ve dinlenme alanlanna kadar birçok imkân sunuluyor.

7 Yılda Amorti Eder

Projede büyüklükleri 55 ila 87 metrekare arasında değişen ofislerin metrekare satış fiyatı 4 bin TL'den başlayıp, 6 bin TL'ye kadar yükseliyor. Projenin tamamının yılsonuna kadar satılmasını beklediklerini söyleyen DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, kısa sürede metrekare satış fiyatının 9 bin TL'ye yükseleceğini öngörüyor. Projede verilecek asistan hizmeti ile şirket giderlerinin önemli ölçüde azaltılacağını söyleyen Yılmaz, 55 metrekare bir ofisin 7 ila 10 yıl aralığında kendini amorti edeceğini ifade ediyor. Z Ofıs'te 47281 metrekare olarak tasarlanan ticari birimlerin metrekaresi ise 713 bin TL'den satışa sunuluyor.

Mağazalar katında bulunan dükkânlar 3, 80 metre, girişte bulunan dükkanlar 4, 00 metre, giriş katındaki ofisler 4, 00 metre, normal katlardaki ofisler ise 3, 50 metre tavan yüksekliğine sahip. 30 ayda tamamlanması planlanan projede yüzde 50 peşin ödemelerde 24 ay faizsiz vade imkânı sağlanıyor.

DAP Yine Mimarisi İle Farklı

Maltepe'de imza attığı farklı mimarideki konut projeleriyle fark yaratan şirket ofis projesinde de bir ilke imza atmayı hedefliyor. Mimarisini Barbaros Sağdıç'ın üstlendiği proje Z şeklinde tasarlanıyor. 2 otopark katı, 1 mağazalar katı, 4 ofis katı olmak üzere 8 kattan oluşan projenin çatı katı sosyal donatılar için değerlendiriliyor. Profesyonel yönetim ile birlikte her türlü sosyal ve kişisel ihtiyacın karşılanması hedeflenen DAP Z Ofis'te kuaför, market alışverişi, eczane, terzi ve banka gibi ihtiyaçlanra binadan çıkmadan halledilmesi sağlanacak. Çağlayandaki DAP Z Ofis'den Çevreyolu'na bağlanmak 2 dakika sürecek. E5'i ya da TEM'i kullanarak kısa sürede Atatürk Havalimanına ulaşmanın mümkün olduğu proje Çağlayan Adalet Sarayına 2 dakika, Maslak'a 7 dakika, Taksim'e 10 dakika, Haliç Kongre Merkezi'ne 1 dakika mesafede yer alıyor.

Anadolu'ya 3 Proje Gelecek

Ofis projesinin ardından konut projeleri hayata geçireceklerini belirten Yılmaz, Anadolu Yakası'nda 3 projenin sinyalini veriyor. Kartal Maltepe bölgesinde arsa stoklan olduğunu dile getiren Yılmaz, yakın zamanda yeni projeler hayata geçireceklerini ifade ediyor.

DAP Kule Londra'dan Ödülle Döndü

Maltepe'de 4 projesinin satışına devam eden DAP YAPI, tüm projeleri tamamlandığında bölgeye 15 kule kazandıracak. Bölgedeki en dikkat çeken projelerden DAP Kule İngiltere'de düzenlenen " European Property Awards'de yüksek binalar branşında birincilik kazandı.

  • BASINDA BİZ
  • 03.11.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı