TR

BASIN BÜLTENLERİ

DAP YAPI’DAN TARİHİ FIRSAT

DAP Yapı, teslime hazırlandığı İstMarina kaçırılmayacak bir kampanyaya başlıyor.

Prim yaparak alıcı ve yatırımcısını kazandıran Dünya Ödüllü projeye dahil olmak isteyenlere teslim öncesinde bir fırsat daha sunuluyor.


DAP Yapı’nın, Kartal’da hayata geçirdiği Dünya’nın En İyi Yapı Geliştirme projesi ödüllü İstMarina’nın sınırlı sayıda kalan daireleri için kaçırılmayacak bir kampanya başlıyor. 31 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek kampanya kapsamında İstMarina’nın bağımsız bölümleri için KDV dahil satış fiyatının yüzde 5’i peşin, yüzde 15’i ise satış tarihinden itibaren 12. ayda veya teslim tarihinde ara ödeme şeklinde tahsil ediliyor. Kalan yüzde 80’lik bölüm ise banka kredisi yoluyla ödenirken, proje kira geliri ile kendi kendini 8 yılda amorti ediyor.

İstMarina projesinde herkesin yararlanabileceği bir kampanyaya başlayacaklarını belirten DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Anadolu Yakası’nın en prestijli projesi İstMarina’nın, AVM etabında sona yaklaştık. Projemizin içerisinde yer alan özel okulumuz da yeni eğitim öğretim yılına başladı. ’Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme’ projesi seçilen İstMarina, Anadolu Yakası’nın yeni buluşma noktası olacak. Acıbadem Hastanesi’nde de çalışmalar hızla devam ediyor. Yakın zamanda hastanenin açılışı da gerçekleşecek. İstMarina AVM muhteşem manzarası, gurme restoranları ile başta bölge halkı olmak üzere İstanbulluların hatta turistlerin uğrak noktası haline gelecek. Alışveriş merkezinden ziyade yaşam merkezi olabilecek özellikte bir proje geliştirdik. Ulusal ve uluslararası markaların hizmet vereceği İstMarina AVM’de ailelerin hoşça vakit geçireceği nitelikte bir konsept kurguladık.” dedi.

İstMarina için kaçırılmayacak bir kampanyaya başladıklarını ifade eden Yılmaz, sözlerini “Konut ve ticari ofisleri kapsayan bağımsız bölümlerde Emlak Konut GYO öncülüğünde düzenlenen kampanyaya biz de katıldık. Projenin tesliminden önce, yine prim sağlayacak şekilde, hem oturum hem de yatırımcılara bir fırsat daha sunuyoruz.

İstanbul’a ve ülkemize anıt binalar, sembol eserler kazandırmaya devam ederken, halkımızın yararlanması için de DAP Yapı olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. DAP Yapı olarak bu güne kadar geliştirdiğimiz projeler, elde ettiğimiz ödüller ve prim getirileri ile çok olumlu geri dönüşler alıyoruz.“ şeklinde sürdürdü.

Dünya’nın En İyi Yapı Geliştirme Projesi
Gayrimenkul sektöründe benzersiz mimari projelere imza atan DAP Yapı’nın, İstanbul Kartal’da geliştirdiği İstMarina, Dünya’nın En İyi Yapı Geliştirme Projesi ödülünün ardından 2014’ün En Fazla Satış Gerçekleşen Projesi olarak başarılarını taçlandırmıştı.

Önünde marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen İstMarina, yarısı açık yarısı kapalı deniz manzaralı alışveriş merkezi ile birlikte otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanlarıyla “Dünyanın en iyi karma yaşam projesi” olarak nitelendiriliyor.

2014-2015 yılında International Property Awards tarafından ’Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme’ projesi seçilen İstMarina’da, ihtiyaca yönelik birbirinden farklı tiplerde, 1+0’dan 5+1’e alternatifler sunuluyor. 34 metrekarelik en küçük rezidans’tan 720 metrekarelik 5+1’e uzanan farklı seçeneklerin yer aldığı projede tüm rezidansların adalar manzarasına sahip büyük terasları bulunuyor.

Çevreye duyarlı proje
İstMarina, inşaat esnasında ve sonrasında düşük karbon salınımı ve yüksek enerji verimliliğine sahip yapısıyla doğayı koruması ile de dikkat çekiyor. Projenin tasarımı ve inşaat çalışmalarında LEED kriterlerine uyum sağlanarak, inşaat çalışmalarının çevreye verdiği olumsuz etkiler en aza indirilirken standart binalara göre yüksek oranlarda enerji, su ve hammadde tasarrufu sağlanıyor. Çevreye gösterdiği duyarlılık ile İstMarina ABD Yeşil Bina Konseyi tarafından LEED sertifikasına aday gösteriliyor.

İstMarina AVM’de sanat galerisi tadında alışveriş imkanı
İstMarina’nın
muhteşem Adalar manzarasına hakim konumu alışveriş merkezine de yansıtılarak yarı açık yarı kapalı AVM’nin koridorları ziyaretçilerin iyot kokusunu duyarak dolaşacağı şekilde tasarlandı. İç mekanlar da yine benzerine rastlanmayan ’tablo duvarlar’ konseptiyle adeta sanat galerisi gibi giydirildi.

Şehrin karmaşasından uzak, doğayla iç içe olma keyfini yaşatmak üzere temalandırılan sarmaşık kompozisyonuyla duvar resmine yeni bir boyut ve anlayış getirildi. Toplamda 24 galeriden oluşan 6 bin metrekarelik bir alanı boyayarak bu alanda bir rekora imza atan ressamlar, duvarları her biri binlerce yapraktan oluşan resimlerle bezediler. İstMarina AVM’de Ağustos başından bu yana çalışan ressamlar şu ana kadar 14 galeri tamamladılar.

  • BASIN BÜLTENLERİ
  • BÜLTENİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı