TR
ARALIK 2014

DAP YAPI'NIN İSTMARİNA'SI “DÜNYANIN EN İYİSİ' SEÇİLDİ

AKŞAM / 12.12.2014 DAP Yapı'nın Kartal sahilinde gerçekleştirdiği İstMarina, International Property Awards'ta, 2014-2015 Yapı Geliştirme' kategorisinde “Dünyanın En İyi Projesi” seçildi.

Gayrimenkul sektöründe hayata geçirdiği Dalga Kule, Yelken Kule, Burgu Kule gibi farklı mimari projelerle adından söz ettiren DAP Yapı, dünyanın en önemli ve prestijli gayrimenkul ödülleri arasında gösterilen International Property Awards'tan birincilikle döndü. Geçtiğimiz aylarda İstMarina projesiyle Londra'da gerçekleştirilen European Property Awards'ta "Avrupa'nın En İyi Projesi" ödülünü alan DAP Yapı, ayrıca 8 farklı projeyle toplam 15 dalda ödüle layık görülerek bir rekora imza atmıştı. Şirket şimdi de İstMarina'yla "Dünyanın En İyi Projesi" ödülüne layık görüldü.

Türkiye'den Tek Firma
“Avrupa'nın En İyi Projesi” ödülüyle Dubai'de düzenlenen International Property Awards'e iştirak eden İstMarina, burada Asya, Afrika, Birleşik Krallık, Amerika ve Arap ülkelerinin ödüllü projelerini geride bırakarak, "2014-2015 Yapı Geliştirme" kategorisinde Dünya'nın En İyi Projesi ödülüne layık görüldü. İş ve yaşam projeleriyle de İstanbul'un farklı bölgelerinde çeşitli projeler geliştiren gayrimenkul devi DAP Yapı, Türkiye'den ödül alan tek firma oldu.

Ziya Yılmaz: Ülkem İçin Aldım...
Ödülle ilgili konuşan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Ülkemizi uluslararası arenada bu şekilde temsil etmek bizim için gurur verici. İstMarina için yıllarca çalıştık, araştırma yaptık. Çalışmalarımızın karşılığını önce Londra'dan akabinde Dubai'den aldığımız uluslararası ödüller ile taçlandırdık. Türkiye'den ödüle layık görülen tek proje İstMarina oldu. Bu ödülü sadece şirketimiz adına değil aynı zamanda ülkemiz adına aldık" diye konuştu.

Rekor Pirim Yapıyor
Dünya çapında kazanılan ödüllerin uzun süren detaylı çalışmalarını ve hayallerinin birer ürünü olduğunu belirten Ziya Yılmaz, “Biz sadece ülkemize ve şehrimize değer katacak proje geliştirmiyor geleceğin yaşam alanlarını tasarlıyoruz. Çağın en yeni teknolojisini ve en iyi malzemesini kullanıyoruz. Bu sebeplerden dolayı tüm projelerimiz rekor prim yapıyor. Avrupa’dan ve dünyadan ödüller kazanıyor” dedi.

Emlak Konut’a Teşekkür
Ziya Yılmaz ayrıca TOKİ Başkanı M.Ergün Turan ve kurumuna, Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum ve kurumuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş ve ekibine, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e, çalışanlarına tüm müşterilerine teşekkür ederek, “Ödülümüzü paylaşıyor ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
 
  • BASINDA BİZ
  • 12.12.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı