TR
HAZİRAN 2014

DAP'IN SIRA DIŞI PROJELERİNDE TESLİM ZAMANI

POSTA / 20.06.2014 DAP Yapı, 2014 yılında Dalga Kule, Tango Kule, Burgu Kule ve Z Ofis projelerinin teslimlerini gerçekleştirecek. Geleceğin binalarını inşa ettiklerini söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konut edinmek isteyenler için tüm imkânları seferber ettiklerini söyledi.
?
DAP Yapı tarafından Kartal Maltepe'de inşa edilen Dalga Kule, Tango Kule, Burgu Kule ve Z Ofis'in teslim edilme tarihleri netleşti. 2014 yılında teslim edilmesi planlanan projeler, mimari özellikleri ve estetik boyutları ile dikkat çekiyor. Firmanın Vazo Kule projesi ise 2015'in ilk çeyreğinde teslim edilecek. Orijinal tasarımlarıyla dikkat çeken projeleriyle sektöre yön verdiklerini söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ürettikleri binlerce konutu daima söz verdikleri tarihte ve vaat ettikleri kalitede teslim ettiklerine vurgu yaptı.

Ziya Yılmaz, "Gittiğimiz yerlere katma değer kazandırdık. Çirkin yapılaşmanın, çarpık zihniyetle inşa edilen binaların yanında bir tablo gibi duran projelerimiz görünümüyle, kalitesiyle ve en önemlisi üstün inşaat özellikleriyle öne çıkıyor. Konut edinmek isteyenler için tüm imkânları seferber etmiş durumdayız. 2014 sonuna kadar Dalga, Tango, Burgu Kuleler ve Z Ofis'te teslim aşamasına geçeceğiz" diye konuştu.

Sahiplerine Kavuşacak DAP Projeleri
Dalgalardan Tasarlanan Proje: Dalga Kule

DAP Yapı'nın Kartal Maltepe hattında konumlandırdığı ve 369 daireden meydana gelen projesi Dalga Kule'de 15 adet ticari birim hizmet verecek. Dalgalardan esinlenilerek tasarlanan proje uluslararası platformda 5 bin 441 projeyle yarışarak, 25 Eylül'de Londra'da düzenlenen European Property Avvards'da "High-rise Architecture" (Yüksek Yapılar) kategorisinde birincilik ödülü kazanmıştı.

Tango Dansçılarından İlham Aldı
Şirketin Kartal-Maltepe'de inşa ettiği ve teslimlerinin 2014 yılında yapılacağı bir diğer projesi olan Tango Kule ise 129 adet stüdyo single ve 63 adet suit olmak üzere toplam 192 adet rezidanstan oluşuyor. Arjantinli tango dansçılarının figürlerinden esinlenilerek oluşturulan Tango Kule, özgün iç mimarisiyle dikkat çekiyor.

Dünyada Bir İlk: Burgu Kule
DAP Yapı'nın 60 metre yüksekliğindeki ve toplamda 108 derece eğim yapabilen projesi Burgu Kule, bu özelliğiyle dünyada bir ilki gerçekleştiriyor. Büyüklükleri 36 metrekare ile 103 metrekare arasında değişen 22 adet stüdyo, 178 adet 1 +1, 46 adet 2+1 olmak üzere toplam 246 rezidans daireden oluşan proje Kartal Maltepe sahilinde yükseliyor.

Harften Ofis: Z Ofis
DAP Yapı'nın Çağlayan'da yükselen Z Ofis projesi de, Z harfi formunun keskin hatları yumuşatılarak tasarlandı. 2014'te teslim edilmesi planlanan Z Ofisi projesiyle iş hayatının tüm ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Projede 7/24 özel sekretarya, back office ve concierge hizmetlerinin yanı sıra toplantı ikram servisinden uçak bileti ve tatil rezervasyonlarının takibine kadar pek çok hizmet bir arada sunuluyor.

Vazo Kule Mobilyalı Teslim
DAP Yapı'nın, Kartal Maltepe hattında inşa ettiği ve eski Hitit vazosundan esinlendiği projesi Vazo Kule, 289 adet rezidans, 99 adet home office olmak üzere 399 üniteden oluşuyor. Modern çizgilerin yanı sıra, Hitit dönemine ait, kabartma ve freskler ön plana çıkan projenin mobilyalı teslim kampanyası ise devam ediyor. Ev sahipleri böylece taşınırken mobilya telaşından kurtulmuş olacaklar. Projenin teslim tarihi de 2015'in ilk çeyreği olarak belirlendi.

Yeni Projeler
DAP Yapı olarak şu anda devam eden 9 projeleri olduğunu anlatan Ziya Yılmaz, bunlar dışında 5 tane de çalışmalarını sürdürdükleri projeleri olduğunu söyledi. Yılmaz, "Z Ofis'in bulunduğu lokasyonda iki ofis projemize bu yıl içinde başlayacağız. Taksim ve Dragos'ta yapacağımız projelerimizin ise ruhsat alımlarını tamamladık, hazırlıkları yürütüyoruz" dedi. Toplamda 3.5 milyarlık proje yürüttüklerini dile getiren Yılmaz, "Tüm bunların yanı sıra 10 arazi üzerinde de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Satın aldığımız hiçbir araziyi bekletmeden yeni projelerimizin startını veriyoruz" diye konuştu.
 
  • BASINDA BİZ
  • 20.06.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı