TR
TEMMUZ 2023

DAP'IN YENİ LEVENT'İ YENİLİKLERLE GELİYOR

MİLLİYET / 26.07.2023

Yeni Levent projesiyle şehrin merkezinde country yaşam kuran Dap Gayrimenkul Geliştirme, projede aynı zamanda kentsel planlama örneği sunarak, iyi yaşam alanlarını şekillendiren kriterlerini de açıklıyor.

Geliştirdiği 'Sağlıklı Ev' konsepti ile tüm dünyaya örnek bir model sunan DAP Gayrimenkul Geliştirme, İstanbul'un iş, yaşam, kültür-sanat ve finans dünyasının kalbi olarak bilinen Levent Bölgesi'nde şimdi de kent ve doğa ayrımını ortadan kaldıran, doğadan aldığı ilhamla, şehrin merkezinde 'Sağlıklı Ev' konseptiyle buluşturuyor.

103 bin 500 metrekare toplam alan içinde; 53 bin 500 metrekaresi konut ve 50 bin metrekaresi ise içerisinde okul da bulunan koru alanına sahip Yeni Levent projesi, DAP Gayrimenkul Geliştirme vizyonu ve Emlak Konut güvencesi ile hayata geçiyor.

Yeni Levent, geniş bahçe, teras ve balkonlar, yüksek tavanlı salonlar, sosyal donatı alanlarından oluşuyor. Proje aynı zamanda, iş, yaşam, kültür-sanat ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Kampusu ile Boğaziçi Üniversitesi gibi eğitim kurumlarına olan yakınlığıyla da dikkat çekiyor.

Lokasyon etkisi

Projeyi öne çıkaran bir başka nokta ise ulaşım kolaylığı olarak gösteriliyor. Yeni Levent projesi, Türkiye'nin en büyük şirketlerinin genel merkezlerine, İstinye Park, Kanyon, Akmerkez ve Zorlu AVM gibi alışveriş merkezlerine, İTÜ ve Boğaziçi gibi eğitim kurumlarının yanı sıra, Maslak Acıbadem hastanesine yaklaşık 10 dakika mesafede yer alıyor. DAP Gayrimenkul Geliştirme, pandeminin daha en başında Çekmeköy'de başladığı, Nişantaşı'nda devam ettirdiği 'Sağlıklı ve Lüks Ev Standartlarını Yeni Levent'te bir üst kademeye taşıdı. Bu çerçevede Yeni Levent'le birlikte Sağlıklı ve Lüks Evleri, şehrin merkezinde doğanın tüm iyileştirici etkilerini yaşatan yepyeni bir model geliştirildi. Proje kent ve doğa arasındaki duvarları kaldırıp, kentsel ve doğanın tüm imkanlarına zahmetsiz ve eşit uzaklıkta bir ulaşımı mümkün kılıyor.

Örnek kentleşme

Proje, karayoluyla İstanbul'u birleştiren iki köprüye yakınlığı ve hemen önünde yer alan metro durağı sayesinde, alternatifi bol bir ulaşım imkanı da sunuyor. Bölgenin en büyük yatay projesi olacak Yeni Levent; Büyükdere Caddesi ile Levent, Etiler, Şişli ve Boğaz hattının merkezinde konumlanıyor. İstanbul'un metro ağının kesişim noktası olan Seyrantepe metro durağı ise Yeni Levent projesinin hemen önünde yer alıyor.

DAP Gayrimenkul Geliştirme ve DAP Yapı'yı da bünyesinde bulunduran DAP Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Yeni Levent projesinin konumlandığı Levent Bölgesi ile ilgili olarak şunları söyledi: "Levent bölgesi; 'İstanbul' dendiğinde ilk akla gelen semtlerden biri. İstanbul'da modern bir altyapıya sahip, çağdaş bir semt olarak tasarlanan Levent'in geçmişi, Sultan 1. Abdülhamit dönemine dayanıyor. Bölge, 1770-79 yılları arasında kaptan-ı deryalık yapan Cezayirli Hasan Paşa'nın idaresine verildi. Kışla alanı olarak kullanılan bölge, örnek bir kentleşme modeli olarak kullanıldı." Yeni Levent'i tasarlarken, uzun bir araştırma ve analiz süreci yürüttüklerini söyleyen Ziya Yılmaz, şöyle devam etti: "Tüm dünya, daha önce tecrübe etmediğimiz bir dönemden geçiyor. Yaşam alanlarımızın da değişen ekonomik, toplumsal ve çevresel şartlara uyum sağlaması kaçınılmaz. Yani 'yenilik kaçınılmaz... Toplumsal ve çevresel fayda yaratma odaklı; kentin ve doğanın en iyi yönlerini bir araya getiren tasarımların en başarılı örneklerinden biri de Yeni Levent projesi oluyor. DAP Gayrimenkul ‘ün geliştirdiği Yeni Levent, hem doğadan hem de İstanbul'un köklü semtlerinden biri olan Levent'in tarihinden ilham alıyor ve yeni dünyanın örnek yaşam alanını sunuyor."

Örnek yaşam alanları için üretilen 5 kriter

1-Sağlıklı ev olmalı: Yeşilliklerle çevrili, doğayla nefes alan, az katlı ve sağlıklı ev kriterlerine uygun şekilde tasarlanmalı.
2-Şehrin merkezinde ve köklü bir semtte yer almalı: Şehrin en önemli noktalarından birinde, zengin geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile kent hayatının yeni çekim merkezi olmalı.
3-Doğayı ve şehri; kültür, sanat, moda ve eğlenceyle buluşturmalı: Bir yanda tabiatın yenileyici ruhu, diğer yanda kent hayatının canlılığı ile hem yeşili hem de şehri özgürce yaşatabilmeli.
4-Merkezi iş alanları ve finans dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi, iş alanı olarak kabul edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı.
5-Yürüme mesafesinde tüm ihtiyaçları karşılamalı: iş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem site içerisinde hem dışında aradığınız her şey sadece birkaç adımda yer almalı.

  • BASINDA BİZ
  • 26.07.2023
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı