TR
MART 2015

DAP'TAN PENDİK'E ÜNİVERSİTELİ PROJE

SABAH / 07.03.2015 DAP Yapı, Polisan'a ait Pendik'teki 175 bin metrekare arazide kat karşılığı yatırım için imza attı. Projede üniversite de olacak.

DAP Yapı, Polisan Holding iştiraki, Polisan Yapı'nın mülkiyetinde olan Pendik İstanbul'da yer alan konut ve ticari imarlı takribi 175 bin metrekare arazisinin kat karşılığı inşaatı için anlaşmaya vardı. Böylece içinde üniversite yer alması planlanan ilk konut projesi için geri sayım başladı.

1.5 Milyar Liralık Yatırım
DAP Holding - Ziya YılmazAnlaşmaya ilişkin bilgi veren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile Pendik'teki 175 bin metrekare büyüklüğündeki arsaları için kat karşılığı anlaşma imzaladıklarını bildirdi. İstMarina'da .elde ettikleri başarıyı Pendik'te sürdürmek istediklerini belirten Ziya Yılmaz, şunları söyledi: "Pendik'teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir bölüm daha var. İkisini bütünleştirip 220 bin metrekareye ulaşacağız. Sabiha Gökçen Havalimanı'nm etrafını, Florya'nın 8-10 yıl önceki eski haline benzetiyorum. Son yıllarda Pendik çok gelişti. Yakında tersaneleri kalkınca çok güzel bir sahil bandı oluşacak. Burada TOKİ'nin yatırımları var, Emlak Konut GYO'nun arsaları var. İzmir otobanıyla Anadolu'ya bağlanıyor. Yatırım açısından avantaj vaat eden bir bölge. Metrekaresi 10 bin TL gibi rakamlar görebilir."

Denize Yürüme Mesafesinde
Pendik'teki arazinin lokasyon açısından çok önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, "İstanbul'un merkezinde, denize yürüme mesafesinde böyle büyük yüz ölçümlü bir arazi daha yok. Sırtını havalimanına dayamış, önünde deniz olan çok kıymetli bir lokasyon. Oraya küçük bir şehir kurmak istiyoruz" dedi.

İçinde otel, rezidans, konut ve ofis olan 3 bin ünite civarında bir konsept düşündüklerini kaydeden Yılmaz, alışveriş caddeleri de yapacaklarını, projenin içinden direkt havaalanına bağlayan özel bir yol geçireceklerini vurguladı. Yılmaz, "1.5 milyar TL'lik yatırım planlıyoruz" dedi.

Sektöre Hizmet Edecek
Eğitime verdikleri önemin altını çizen Yılmaz, "Şantiyelerimizde ilkokulu bile zor bitirmiş işçiler çalışıyor. Bu nedenle okul yaptırmayı milli bir vazife olarak addediyorum. Pendik'teki arsanın büyüklüğü bu imkânı verecek. Orada bir üniversite kuracağız. İçinde üniversite bulunan ilk projeyi hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Yapılacak üniversitenin sektöre hizmet edecek şekilde inşaat ve mimarlık, mühendislik branşlarına yönelik de olabileceğini vurgulayan Yılmaz, ihtiyaca uygun şekilde farklı branşlarda da eğitim verilebileceğini söyledi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 07.03.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı