TR
TEMMUZ 2023

DAP’TAN YATAY MİMARİYLE SAĞLIKLI EV KONSEPTİ

POSTA / 26.07.2023

DAP Gayrimenkul Geliştirme, pandeminin en başında İstanbul Çekmeköy'de başladığı, Nişantaşı'nda devam ettirdiği Sağlıklı ve Lüks Ev Standartlarını Yeni Levent'te bir üst kademeye taşıdı. Bölgenin en büyük yatay projesi olacak Yeni Levent'te, geniş bahçe, teras ve balkonlar, yüksek tavanlı salonlar yer alıyor.

YENİ LEVENT'İN SLOGANI: YENİLİK KAÇINILMAZ!

Yeni Levent’i tasarlarken uzun bir araştırma ve analiz süreci yürüttüklerini belirten Ziya Yılmaz, projeyle ilgili şunları söyledi. "Tüm dünya, daha önce geçiyor. Yaşam alanlarımızın da değişen ekonomik, toplumsal ve çevresel şartlara uyum sağlaması kaçınılmaz. Yani' yenilik" kaçınılmaz…

Toplumsal ve çevresel fayda yaratma odaklı; kentin ve doğanın en iyi yönlerini bir araya getiren tasarımların en başarılı örneklerinden biri de Yeni Levent projesi oluyor. Dap Gayrimenkul ‘ün geliştirdiği Yeni Levent, hem doğadan hem de İstanbul’un köklü semtlerinden biri olan Levent’in tarihinden ilham alıyor ve yeni dünyanın örnek yaşam alanını sunuyor.

ÖRNEK YASAM ALANLARI NASIL OLMALI?

1- SAĞLIKLI EV OLMALI: Yeşilliklerle çevrili, doğayla nefes alan, az katlı ve sağlıklı ev kriterlerine uygun şekilde tasarlanmalı.

2- ŞEHRİN MERKEZİNDE VE KÖKLÜ BİR SEMTTE YER ALMALI: Şehrin en önemli noktalarından birinde, zengin geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile kent hayatının yeni çekim merkezi olmalı.

3-DOĞAYI VE ŞEHRİ; KÜLTÜR, SANAT, MODA VE EĞLENCEYLE MÜKEMMEL ŞEKİLDE BULUSTURMALI: Bir yanda tabiatın yenileyici ruhu, diğer yanda kent hayatının canlılığı ile hem yeşili hem de şehri özgürce yaşatabilmeli.

4-MERKEZİ İŞ ALANLARI VE FİNANS DÜNYASI İLE İÇİCE OLMALI: İş dünyasının kalbi ve merkezi iş alanı olarak kabul edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı.

5-YÜRÜME MESAFESİNDE TÜM İHTİYAÇLARI KARSILAMALI: iş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem site içerisinde hem dışında aradığınız her şey sadece birkaç adımda yer almalı.

KORU ALANINA SAHİP

DAP Gayrimenkul Geliştirme, geliştirdiği 'sağlıklı ev' konseptini, İstanbul'un iş, yaşam, kültür-sanat ve finans dünyasının kalbi olarak bilinen Levent'e taşıyor. Kent ve doğa ayrımını ortadan kaldıran, doğadan aldığı ilhamla, şehrin merkezinde 'sağlıklı ev' konsepti sunan Yeni Levent projesi, 103 bin 500 metrekare toplam alana sahip. 53 bin 500 metrekaresi konut ve 50 bin metrekaresi ise içerisinde okul da bulunan koru alanına l sahip Yeni Levent projesi, DAP Gayrimenkul Geliştirme vizyonu ve Emlak Konut güvencesi ile hayata geçiyor.

ULAŞIMIN MERKEZİNDE

Bölgenin en büyük yatay projesi olacak Yeni Levent, geniş bahçe, teras ve balkonlar, yüksek tavanlı salonlar, sosyal donatı alanlarından oluşuyor. Proje aynı zamanda, iş, yaşam, kültür-sanat ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Kampusu ile Boğaziçi Üniversitesi gibi eğitim kurumlarına olan yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Proje ayrıca Türkiye'nin en büyük şirketlerinin genel merkezlerine, İstinye Park, Kanyon, Akmerkez ve Zorlu AVM gibi alışveriş merkezlerine, Maslak Acıbadem Hastanesi'ne yaklaşık 10 dakika mesafede yer alıyor.

DUVARLARI KALDIRIYOR

DAP Gayrimenkul Geliştirme, pandeminin başında Çekmeköy'de başladığı, Nişantaşı'nda devam ettirdiği 'Sağlıklı ve Lüks Ev Standartlarını Yeni Levent'te bir üst kademeye taşıdı. Bu çerçevede Yeni Levent'le birlikte, şehrin merkezinde doğanın tüm iyileştirici etkilerini yaşatan yeni bir model geliştirildi. Proje, kent ve doğa arasındaki duvarları kaldırıyor. Öte yandan karayoluyla İstanbul'u birleştiren iki köprüye yakınlığı ve hemen önünde yer alan metro durağı sayesinde, alternatifi bol bir ulaşım imkanı sunuyor.

METRO AĞININ KESİŞİMİ

Yeni Levent; Büyükdere Caddesi ile Levent, Etiler, Şişli ve Boğaz hattının merkezinde konumlanıyor. İstanbul'un metro ağının kesişim noktası olan Seyrantepe metro durağı ise Yeni Levent projesinin hemen önünde yer alıyor. DAP Gayrimenkul Geliştirme ve DAP Yapı'yı da bünyesinde bulunduran DAP Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Levent bölgesi; 'İstanbul' dendiğinde ilk akla gelen semtlerden biri" diyerek projenin yer aldığı bölgeyi tanımladı.

PROJEDE NELER VAR?

*Estetik fonksiyonel dokunuşlarla tasarlanan geniş bahçe, teras ve balkonlar, yüksek tavanlı salonlar, özel sosyal donatılardan oluşuyor.
*Yeni Levent, yüksek kalite ve konfor deneyimiyle 'lüksün ötesini' yeniden tanımlıyor.
*Bir yandan şehrin vitrinini yeniden şekillendirirken, diğer yandan da her yaştan insanın huzurla yaşayacağı kuşaktan kuşağa aktarılacak miras niteliğinde bir proje oluyor.
*İstanbul’un altın üçgeni olarak bilinen Beşiktaş-Levent-Maslak hattının kalbinde yer alıyor.
*İş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye, şehrin tüm zenginliklerine aynı anda erişim imkanı sağlıyor.
*Yeni Levent, bu özelliğiyle gencinden yaşlısına; her nesle ve her kuşağa hitap eden kültürel aktivitelerin merkezinde; kuşakları birleştiren bir yaşam sunuyor.

  • BASINDA BİZ
  • 26.07.2023
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı