TR
ŞUBAT 2014

DENİZ UÇAĞI PİSTLİ KARTAL İÇİN SEÇİM STARTI VERDİ

POSTA / 25.02.2014 2012 sonunda Emlak Konut'tan 1.3 milyar lira satış geliri teklifiyle 64 dönümlük denize sıfır araziyi alan DAP Yapı, projede eşit ortak olduğu Ağaoğlu grubunun hisselerini aldıktan sonra takvimi erkene çekti. DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, ulaşım özellikleriyle öne çıkacak ve içerisinde deniz uçağı pisti de bulunacak projeyi yerel seçimler sonrası satışa sunmayı planladıklarını söyledi.

Geçen yıl Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Kartal'daki denize sıfır 64 dönümlük arazisi için Ağaoğlu'na ait Eltes İnşaat ile ortak 1 milyar 335 milyon liralık teklifi ile ihaleyi kazanan DAP Yapı, Ağaoğlu'nun hisselerini devretmesinden sonra tek kalınca projede hızlanma kararı aldı. Şirket, yerel seçimlerin ardından dev Kartal projesini vitrine çıkarma kararı aldı.

Hisselerin tamamını aldıktan sonra ön talepleri toplamaya başladıklarını anlatan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Günde 70-80 tane ön talep alıyoruz. 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin ardından projenin lansmanını gerçekleştireceğiz, önünde marinası bulunan ve içinden hızlı tren geçen karma projemiz ülkemizi ulusal arenada temsil edecek bir eser olacak" diye konuştu.

Kartal'daki karma projenin özellikle yurtdışında Türkiye'nin vitrini olacağını anlatan Ziya Yılmaz, projeyle ilgili Türk ve İngiliz mimarların birlikte çalıştığını anlattı.

Yüzde 1 KDV'li Olarak Satılacak
Kartal projesinde yatırımcılara prim kazandırmayı hedeflediklerini anlatan Ziya Yılmaz, KDV'nin yüzde 1 olarak satılmasının bu oranı artıracağını ifade etti. Bu kapsamda projeye yatırım yapanların kısa vadede bire bir uzun vadede ise bire üç kazanacaklarını anlatan Ziya Yılmaz, "Biz ilk alanlara kazandırmak üzerine plan yapıyoruz. Fiyatlarımızı buna göre şekillendiriyoruz. Zaten ilk satış fiyatlarımızla da yatırımcıların beklentilerine karşılık vereceğiz diye konuştu.

İkinci Lansmanı Dubai'de Yapacak
İstanbul'daki lansmanın hemen ardından Dubai'de tanıtım yapacaklarını söyleyen Yılmaz, "İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların saatlerce durup seyredebileceği, bir eser olsun istiyoruz. Dubai'de projemizi lanse edip bölge ülkelerindeki yatırımcılara sesleneceğiz. Üst düzeydeki yatırımcılar lansmanımıza gelecek" ifadelerini kullandı.

Özellikle Körfez ülkelerindeki gazete ve televizyonlarda projenin reklamını gösterip, çok kapsamlı bir tanıtım gerçekleştireceklerini anlatan Ziya Yılmaz, projenin Körfezli yatırımcılardan büyük talep göreceğini öngördüklerini söyledi Yılmaz, Kartal projesinde ön talep toplamaya başladıklarını belirterek, "Proje şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı. Günde 70-80 kişi ismini yazdırıyor. Resmi satışlar başlayana kadar bu ilginin artarak devam etmesini bekliyoruz. İlk planda konutların bir bölümünü satışa sunacağız" dedi.

Projenin Altından Hızlı Tren de Geçecek
Kartal'da denize 700 metrelik cephesi bulunan projede konut, ofis ve ticari alanların yanı sıra okul, hastane gibi sosyal alanların da bulunması planlanıyor. Ulaşım yönünden birçok avantajının olması hedeflenen projede marina ile deniz taksi iskelesinin yanı sıra deniz uçakları için pist de bulunacak. Kartal projesinin altından yüksek hızlı tren de geçecek. Ayrıca projede iki helikopter pisti de bulunacak. Ziya Yılmaz, konutlarda 20 metrekare terası olan 1+1'lerin de bulunacağını anlattı.
 
  • BASINDA BİZ
  • 25.02.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı