TR
MAYIS 2021

DEV KORU ALANINA KOMŞU LÜKS VE SAĞLIKLI EV

AKŞAM / 20.05.2021

DAP YAPI İLE NİŞANTAŞI'NDA ÜÇÜ BİR ARADA:

Dev koru alanına komşu LÜKS VE SAĞLIKLI EV

Dap, sağlıklı ev konseptini Nişantaşı'na getiriyor. Projeden ev alanlar 4 ila 8 metre arasında değişen tavan yüksekliği olan evlerde, daire büyüklüğünde geniş teraslarda isteyenler havuzuna girebilecek, dileyenler şömine ateşi eşliğinde eşsiz Boğaz, koru ve Nişantaşı manzarasının tadını çıkarabilecek. DAP Yapı, yeni projesiyle sağlıklı ev konseptini lüksün merkezi Nişantaşı'na getiriyor. Bölgenin toplam yeşil alanından daha büyük; 60 bin metrekare koru alanına komşu olan ve 'Sağlıklı Ev' konseptinde inşa edilen proje, lokasyon olarak Amerikan Hastanesi ve Ihlamur Kasrı arasında yer alıyor. 4 ila 8 metre arasında değişen tavan yüksekliği olan evlerde daire büyüklüğünde geniş teraslarda isteyenler havuzuna girebilecek, dileyenler şömine ateşi eşliğinde eşsiz Boğaz, koru ve Nişantaşı manzarasının tadını doyasıya çıkarabilecek. Bölgede Bahçe Villa ile Teras Villa konseptlerinin de bir ilk olarak tasarlandığı ve her detayın titizlikle düşünüldüğü proje, Nişantaşı'nda 'Geleceğin Lüksünü' yeniden tanımlıyor. Nişantaşı için ön talep toplamaya başladıklarını söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Nişantaşı Osmanlı’dan bugüne önce saray eşrafının, sonrasında Avrupa'yla iş yapan tüccarların, daha sonra da sanatın, modanın, lüksün merkezi olmuştur" dedi.

EN BÜYÜK YEŞİL ALAN

Nişantaşı'nın toplam yeşil alanından daha büyük olan ve sağlık kurulunun önerilerini esas alarak tasarlanan projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa da yeşillikler içinde bambaşka bir atmosfer oluşturuyor. Konut ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı'nda, olmayan bir lüksü getiren Dap Yapı, bahçe villa konseptini de Nişantaşı'nda bir ilk olarak sunacak.

DAİRE KADAR TERASLAR

Projede doğanın 'iyileştirme' gücünün ön plana çıkarıldığı Dap Yapı Nişantaşı Koru projesinde temiz hava ve bol oksijen; daire büyüklüğünde olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, yatak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz.

PARMAKLA GÖSTERİLECEK

Yerine göre salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle koru ve Boğaz manzarasına karşı keyifli sohbetler edebilir, yerine göre yatak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne sporla başlayabilirsiniz. Ziya Yılmaz: "Emlak Konut güvencesiyle sadece Türkiye'de değil dünyada parmakla gösterilecek bir proje geliştiriyoruz" diye konuştu.

Önceliğimiz hâlâ deprem

TÜRKİYE'NİN deprem kuşağında bir ülke olduğuna dikkat çeken Ziya Yılmaz, "DAPYapı'nın bundan önce hayata geçirdiği tüm projelerde olduğu gibi Nişantaşı'nda da bir numaralı önceliğimiz deprem güvenliği" ifadelerini kullandı. Bu anlamda Nişantaşı'ndaki mevcut konut stokunun ortalama yaşının 50 ila 60 yıl arasında değiştiğine dikkat çeken Ziya Yılmaz, "Depremden korunmanın bir numaralı koşulu, son deprem yönetmeliğine uygun binalarda yaşamak" dedi.

Cıty s e 300 metre, Abdi ipekçiye 650 metre

ULUSLARARASI gayrimenkul firması Cushman&VVakefield'in 65 ülkenin alışveriş caddelerini sıraladığı araştırmada ilk 10’da yer alan Nişantaşı Abdi ipekçi Caddesi, NewYork'taki 5. Caddeyle aynı kategoride yer alıyor. DAP Yapı Nişantaşı Koru projesi, lüks markaların Türkiye'deki adresi olan Abdi İpekçi'ye 650; City's Alışveriş Merkezi'ne de 300 metre yakınlıkta.

KORONANIN YAŞAM AŞISINI YAPTIK

Nasıl deprem öncesi ve sonrası vadi, artık Kovid öncesi ve sonrası olacak" diyen Ziya Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: "58 bin 300 Çekmeköy, 18 bin 300 kişide Nişantaşı için hedef kitlenin ve oluşturduğumuz sağlık kurulunun görüşlerini alarak insanların nasıl yaşaması gerektiğini sorarak tasarladık ve Sağlıklı Evler konseptimizi geliştirdik. Nişantaşı projesini de bu konsept çerçevesinde şekillendirdik." Yılmaz sağlıklı ev kriterlerini şöyle sıraladı: Birincisi yüksek katlı olmayacak. İkincisi sağlıklı evler bahçe veya teras yoksa kesinlikle geniş balkona sahip olmalı. Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil alan... Biz Nişantaşı'nın en yeşil projesini hayata geçiriyoruz. Dördüncüsü havalandırma sistemi... Beşinci kriter ise son deprem yönetmeliğine göre inşa edilmesi...

Nişantaşı’na dünya birinciliği getireceğiz

BİLİNDİĞİ gibi DAP Yapı, Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödülleri arasında gösterilen European Property Awards tarafından bugüne kadar 8 farklı projeyle 41 ödül almayı başaran ve Türk gayrimenkul sektörünün bayrağını yurtdışında da gururla dalgalandıran bir firma..Yurtdışında aldıkları ödüllere Nişantaşı ile bir yenisini daha ekleyeceklerini söyleyen Ziya Yılmaz, "İlk günden beri yatırım yaptığımız bölgelere değer katma vizyonuyla hareket ediyoruz. Nişantaşı projesiyle de bu anlamda mimarisi ve konsepti ile dünya birinciliği elde edeceğimize yürekten inanıyorum. İnsanların yaşarken mutlu olacakları, nesilden nesile miras olarak bırakılan, yıllar boyunca değerini koruyacak bir eser olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.

Lüks tekne mantığıyla kişiye özel çözümler

NİŞANTAŞI projesindeki üniteler, tamamen lüks tekne mantığıyla malzemelerin birbiriyle uyumlu olduğu, yaşam alanlarının en verimli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede bağımsız bölüm sayısı da az tutuldu. Kat yüksekliği 5 ila 10 kat arasında sınırlandırıldı. Bu sayede yüksek tavanlı, ferah ve insanın içini açan yaşam alanları tasarlandı.

  • BASINDA BİZ
  • 20.05.2021
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı