TR
EKİM 2014

DÖNÜŞÜME ADINI YAZDI

HÜRRİYET / 24.10.2014 DAP Yapı, Çağlayan'da hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projeleri kapsamında 936 ofis ve ticari birim inşa ediyor. Z, İ, Y, A ve S harfli mimariye sahip binalar inşa ettiklerini söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Kentsel dönüşüme adımı yazmak istedim" dedi.

İstanbul Çağlayan'da eski fabrika binalarını ofis binalarına dönüştüren DAP Yapı, “DAP Vadisi” adını verdiği 40 metrekare alanda 6 ofis projesi hayata geçiriyor. 2012 yılında ilk projesi olan Z Ofisi satışa sunduktan sonra İ, Y, A, S ve Bumerang Ofis projelerine başladıklarını belirten DAP Holdin Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Kentsel dönüşüme inandığım için bu alandaki projelerle adımı yazmak istedim ve ofis binalarını ismimin harflerine göre tasarladık. Bu yapılarla geleceğe benden bir iz kalmış olacak” dedi. Şirket, 5 projesi ile Çağlayan’a Ziya’S (Ziya’nın) yazmış olacak.

650 Milyon Ciro
936 ofis ve ticari birimin yer aldığı projelerde 400 ofisi satışa sunduklarını söyleyen Yılmaz, 650 milyon ciro beklediklerini kaydetti. Kentsel dönüşüme odaklandıklarını belirten Yılmaz, 10 yıldır Çağlayan ve çevresinde arsa topladıklarını söyledi. Projeleri için Polisan Holding ve Tatlıcı Holding gib, 8 farklı kurumun fabrika arsalarını aldıklarını belirten Yılmaz, aynı bölgede yeni yatırımlar için çalışmalara devam ettiklerini kaydetti.

Golf Sahalı Projeler
DAP Yapı’nınofis binalarında lobi, asistan odası, toplantı odası başta olmak üzere bu alanları daha işlevsel hale getriecek asistan, sekreter, temizlik, servis elemanı gibi her türlü personel bulunuyor. Projelerde “Ofis Yönetim Sistemi” ile ek personel giderlerine gerek kalmadan ofis hizmetleri veriliyr. DAP Vadisi’ndeki binalarda mini gol sahası, helikopter pisti, kafe ve restoranlar, spor salonları ve alışveriş merkezleri bulunuyor. Ofislerin metrekare fiyatı 4 bin 500 lira ile 8 bin lira arasında değişiyor.

Taksim’e Bal Peteği
Bugüne kadar ağırlıklı olarak Kartal ve Kağıthane'de proje geliştiren DAP Yapı, Taksim'de yeni bir projeye başlayacak. Rixos Otel'in yanındaki fabrika arsasını satın aldıklarını söyleyen Ziya Yılmaz, Taksim'de bal peteği görünümünde mimariye sahip bir proje inşa edeceklerini söyledi. Yılmaz, İstanbul Avrupa yakasında kentsel dönüşüm kapsamında konut projesi de planladıklarını kaydetti.
 
  • BASINDA BİZ
  • 24.10.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı