TR
KASIM 2012

DÜNYADA HARFLE İNŞA EDİLEN İLK BİNA

POSTA / 10.11.2012

Dap Z Ofis projesinin dünyada Z harfiyle inşa edilen ilk bina olduğunu belirten DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Z'nin bir son nokta olduğu ve bundan ötesinin olmadığı anlamına geldiğini söyledi.

Hayata geçirdiği farklı mimari tarzdaki projelerle dikkat çeken DAP YAPI, sanat eseri olarak nitelendirdikleri projelerine bir yenisini daha ekledi. DAP YAPI markasıyla Kağıthane Şelale Evleri'yle başladıkları maceralarına Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane-Çağlayan aksındaki Dap Z Ofis ile devam eden firma, yine mimarinin sınırlarını zorluyor.

Hayata geçirdikleri projelerle şehrin çehresini değiştirdiklerini belirten DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Konut alanında A'dan Z'ye tur attığımız bu süreçte birbirinden güzel eserler üretip mimarinin sınırlarını zorladık. Dalga, Burgu. Tango kulelerimiz bu şehrin çehresini değiştirdi. Yanından geçenlerin dönüp baktığı, içinde yaşayanların gurur duyduğu ve yatırım yapanların maksimum kazandığı konut projeleri ürettik. Orijinal mimari deyince akla gelen ilk isim olduk " dedi.

365 Adet Bağımsız Bölüm

Projenin detayları hakkında bilgi veren Yılmaz, "8 kattan (2 otopark katı, 1 mağazalar katı, 4 ofis katı) oluşan projemizde, 55-87 metrekarelik 304 adet ofis alanı ve 61 adet dükkan, mağaza yer alıyor." dedi.

Lokasyonu Çok Kıymetli

Dap Z Ofis'in iş dünyasına yönelik tüm fonksiyonları eksiksiz olarak bünyesinde topladığını ifade eden Ziya Yılmaz, projenin lokasyonu itibariyle de çok kıymetli olduğunu söyledi. Yılmaz, "DAP Z Ofis, lokasyonu itibarıyla tüm yollara en seri biçimde bağlanacak şekilde tam ortadadır. Çevreyolu'na ya da TEM'e bağlanmak sadece 35 dakika sürer. 1950'lerde ticaretin merkezi Taksim-Osmanbey'di. 74'te Boğaziçi Köprüsü'nün inşasıyla Mecidiyeköy, 80'lerde ise Merter ve Topkapı öne çıktı. 90'larda kentin çalışma ağı kuzeyde Maslak'a, doğuda ise Altunizade'ye kaydı. 10 yıl öncesine kadar A kalite ofisler ağırlıklı olarak Zincirlikuyu-Levent-Maslak hattında yer alıyordu. Günümüzde ise kentsel dönüşümün gerçekleştiği Kağıthane konum avantajı sayesinde önümüzdeki yılların önemli bir iş ve ticaret merkezi olma yolunda ilerliyor " diye konuştu.

Z Bir Son Nokta Bundan Ötesi Yok

Z Ofis ile dünyada yine bir ilke imza attıklarının altını çizen Yılmaz, " Şelale Konutları bizim için bir A harfiydi. Her defasında bir öncekini aşan nitelikte eserler inşa ederek yolumuza devam ettik. Ve geçen yıllar boyunca, konut alfabesinin tüm harflerine dokunduk. Ofis yapmaya karar verdiğimizde bütün tecrübemizi ortaya koyup yılların deneyimini yansıttığımız projemizi Z harfiyle adlandırdık " ifade etti.

  • BASINDA BİZ
  • 10.11.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı