TR
MAYIS 2015

ELTES İNŞAAT’I DAP YAPI ALDI

VATAN / 01.05.2015 Eltes İnşaat’ı DAP Yapı Aldı?

DAP Yapı, Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Eltes İnşaat'ı satın aldı. Bu satın almanın arkasında ise şirketin İstanbul Kartal'da Emlak Konut GYO arsasında inşa ettiği İstMarina projesi var. DAP Yapı, bu projenin arsa ihalesine Eltes ile ortak girmişti. Aralık 2012'de yapılan ihaleyi 1 milyar 335 milyon liralık hasılat taahhüdü ile DAP Yapı-Eltes ortaklığı kazanmıştı. Ancak ortaklık yapısı daha sonra değişmişti. Kartal'daki projede yüzde 51 hak sahibi olan Eltes İnşaat'ın payı yüzde 0.50'ye düşmüş, DAP Yapı'nın payı yüzde 99.50'ye çıkmıştı.

DAP Yapı, önceki günlerde temsili bir oranla projede kalmaya devam eden Eltes İnşaat Tesisat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin yüzde 100'ünü satın alarak bünyesine kattı. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz satın almaya ilişkin, "DAP Yapı olarak ilk proje ortaklığımızdı. Eltes, ihalede yeterlilik oranı için bulunuyordu. Neticede sorumluluk bizdeydi ve başından bu yana süreci biz yönettik" dedi.

Satış talebinin Ziya Yılmaz'dan geldiğini belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu ise "Eltes 5 yıldır atıl duran bir şirketti. İş bitirme oranı fazla. DAP Yapı'dan talep gelince sattık" diye konuştu.
 
  • BASINDA BİZ
  • 01.05.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı