TR
NİSAN 2020

EVDE BAKIMA TALEP YÜZDE 500 ARTMIŞ

HÜRRİYET / 09.04.2020

DENİZ SİPAHİ

Bugüne takılma ■ DAP'ın Başkanı Ziya Yılmaz'la konuştum. Salgının bazı dengeleri değiştirdiğini ama kendi planlarını değiştirmediğini söylüyor. Böyle günlerde moral bulduğum insanlardan biridir Yılmaz.

Günlük gelişmelere takılma geleceği planlamayı sürdür

NE zaman böyle bir süreç yaşasak aradığım insanların başında DAP Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz gelir. Yılmaz'ın ses tonundan moralinin nasıl olduğunu anlarım. Aslında her zaman moral veren bir yapısı vardır. Çünkü planlıdır, hep birkaç yıl sonrasını düşünür, günlük gelişmelere takılmaz. Yine öyleydi. Sabah evden çıkmış, şantiyeleri dolaşmış, inşaatlar devam ediyormuş. Yani durmamışlar. "Verdiğimiz sözler var, yerine getirmemiz lazım" dedi. Salgından sonra neler olabileceğini konuştuk, özetle şunları söyledi. "Hayat durmayacak yine kaldığımız yerden devam edeceğiz. Elbette bazı gelişmeler, buna paralel gelişmeler olabilir. Ama ben her zaman olduğu gibi umutsuz değilim. Daha şimdiden Avrupa'da bazı ülkeler mayıstan itibaren tedbirlerin gevşetileceğini duyurmaya başladılar. Bu süreci iyi yönetip hayatımızın akışına devam edeceğiz..." Ben de çok farklı düşünmüyorum.

Üstelik dün de yazdığım gibi Türkiye'nin, Türk insanının değişime olan kabiliyeti dünyadaki birçok ülkeden çok daha hızlı ve iyi... Krizleri atlatarak gelen bir ekonomimiz, zorlu günleri birlikte aşma deneyimi olan bir ülkeyiz. Ziya Yılmaz her zaman olduğu gibi bana moral verdi. Ama bir şeyi daha hatırlattı. Bu krizler bundan sonra da olacak. Önemli olan bu krizlere hazırlıklı olmak ve kriz planlarını ve önlemlerini çok önceden almak. Ziya Yılmaz, böyle düşünen, davranan tanıdığım insanlardan biri... Siz de öyle yapın.

  • BASINDA BİZ
  • 09.04.2020
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı